Hírek

2006.09.22. 02:29

Nem politizál a gimnázium

Szombathely (nfb) - A szülők szerint politizálnak, az igazgató szerint a diákok kérésére erkölcsi útmutatást nyújtanak a premontrei gimnáziumban.

Mórocz Zsolt

Szülők keresték meg szerkesztőségünket azzal, hogy a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnáziumban politizálnak a tanárok: a tanórákon az anyag helyett az utcai eseményekről beszélnek. Egy telefonáló szerint a tanárok egy része párhuzamot vont a mai események és az 1956-os forradalom között, és szó esett az iskolában arról is, hogy szombaton autóbuszok mennek a budapesti Fidesz-tüntetésre, amelyre vannak még helyek.

Bálint Gábor József igazgató a tanároknak azt mondta, higgadtan beszéljenek a most zajló történésekről.

- A kialakult rendkívül feszült helyzetben természetes az, ha a tanár felelősen állást foglal diákjai előtt. Diákjaink ebben az életkorban komolyan érdeklődnek a politika iránt, kialakult pártszimpátiáikkal - mondta a direktor. - A nevelőtestület tagjait kértem, hogy az órai tanrendi ha-ladást ne befolyásolják az események. Diákjainkat higgadtságra, elmélyedt gondolkodásra intsék. Személy szerint egy egyházi iskolában ki-emelten fontosnak tartom, hogy miniszterelnök úr megjelent nyilatkozatát, s a kiváltott reakciókat erkölcsi szempontból értékeljék - ha a diák eligazítást kér. A nevelő elmondhatja személyes állásfoglalását, megoszthatja a diákokkal, de véleményére nem kötelezheti semmilyen körülmények között őket, megkülönböztetés a diákot eltérő gondolkodásmódja miatt nem érheti. Ez nálunk nem probléma, soha nem is volt ilyen jelenség. Elvárom, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úrról a kellő tisztelet megadásával beszéljenek, diákjaim előtt mindig miniszterelnök úrként említem, ha neve előkerül. A köztársasági elnök úr állásfoglalását minden tekintetben zsinórmértéknek tekintem a tanári állásfoglalásokban az itt dolgozók és tanulók számára. A diákokban akkora az érdeklődés és az izgalom, hogy szükségük van eligazításra, a felnőtt ember véleményére, állásfoglalására. Tudomásom szerint autóbuszos Pestre indulást nem szervezünk. Hozzá kell tennem, nagyon sok Fidesz-KDNP, MDF pártszimpátiájú diákunk van, egymás között biztosan gondolkodnak ilyenről. A szombathelyi békés demonstráción is részt vettek magán- emberként diákjaink, szüleik tudtával - találkoztam velük. Ez saját szabadságukban áll. Ha valóban terveznek diákjaink Budapestre utazást egyénileg vagy szüleikkel - nem tanácsolom nekik és szüleiknek, ne menjenek. Személy szerint örömmel vettem volna, ha a szombati demonstráció Budapesten elmarad. (Bálint Gábor József nyilatkozata után vált ismertté, hogy a Fidesz elhalasztotta a szombatra tervezett nagygyűlést.) Tanáraink által a diákok előtt képviselhető véleménynek és erkölcsi állásfoglalásnak tartom a miniszterelnök úr kiszivárogtatott beszédének egyértelmű, súlyos erkölcsi elítélését. Erkölcsi szempontból, ha egy kormányfő ilyen stílusban beszél hazájáról, ha egy párt a cél érdekében (választási győzelem) hazudik, nem informálja a közvéleményt, nagyon súlyos, az alkotmányosság kereteit feszegető antidemokratikus magatartás.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

Bálint Gábor József igazgató a tanároknak azt mondta, higgadtan beszéljenek a most zajló történésekről.

- A kialakult rendkívül feszült helyzetben természetes az, ha a tanár felelősen állást foglal diákjai előtt. Diákjaink ebben az életkorban komolyan érdeklődnek a politika iránt, kialakult pártszimpátiáikkal - mondta a direktor. - A nevelőtestület tagjait kértem, hogy az órai tanrendi ha-ladást ne befolyásolják az események. Diákjainkat higgadtságra, elmélyedt gondolkodásra intsék. Személy szerint egy egyházi iskolában ki-emelten fontosnak tartom, hogy miniszterelnök úr megjelent nyilatkozatát, s a kiváltott reakciókat erkölcsi szempontból értékeljék - ha a diák eligazítást kér. A nevelő elmondhatja személyes állásfoglalását, megoszthatja a diákokkal, de véleményére nem kötelezheti semmilyen körülmények között őket, megkülönböztetés a diákot eltérő gondolkodásmódja miatt nem érheti. Ez nálunk nem probléma, soha nem is volt ilyen jelenség. Elvárom, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úrról a kellő tisztelet megadásával beszéljenek, diákjaim előtt mindig miniszterelnök úrként említem, ha neve előkerül. A köztársasági elnök úr állásfoglalását minden tekintetben zsinórmértéknek tekintem a tanári állásfoglalásokban az itt dolgozók és tanulók számára. A diákokban akkora az érdeklődés és az izgalom, hogy szükségük van eligazításra, a felnőtt ember véleményére, állásfoglalására. Tudomásom szerint autóbuszos Pestre indulást nem szervezünk. Hozzá kell tennem, nagyon sok Fidesz-KDNP, MDF pártszimpátiájú diákunk van, egymás között biztosan gondolkodnak ilyenről. A szombathelyi békés demonstráción is részt vettek magán- emberként diákjaink, szüleik tudtával - találkoztam velük. Ez saját szabadságukban áll. Ha valóban terveznek diákjaink Budapestre utazást egyénileg vagy szüleikkel - nem tanácsolom nekik és szüleiknek, ne menjenek. Személy szerint örömmel vettem volna, ha a szombati demonstráció Budapesten elmarad. (Bálint Gábor József nyilatkozata után vált ismertté, hogy a Fidesz elhalasztotta a szombatra tervezett nagygyűlést.) Tanáraink által a diákok előtt képviselhető véleménynek és erkölcsi állásfoglalásnak tartom a miniszterelnök úr kiszivárogtatott beszédének egyértelmű, súlyos erkölcsi elítélését. Erkölcsi szempontból, ha egy kormányfő ilyen stílusban beszél hazájáról, ha egy párt a cél érdekében (választási győzelem) hazudik, nem informálja a közvéleményt, nagyon súlyos, az alkotmányosság kereteit feszegető antidemokratikus magatartás.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

Bálint Gábor József igazgató a tanároknak azt mondta, higgadtan beszéljenek a most zajló történésekről.

- A kialakult rendkívül feszült helyzetben természetes az, ha a tanár felelősen állást foglal diákjai előtt. Diákjaink ebben az életkorban komolyan érdeklődnek a politika iránt, kialakult pártszimpátiáikkal - mondta a direktor. - A nevelőtestület tagjait kértem, hogy az órai tanrendi ha-ladást ne befolyásolják az események. Diákjainkat higgadtságra, elmélyedt gondolkodásra intsék. Személy szerint egy egyházi iskolában ki-emelten fontosnak tartom, hogy miniszterelnök úr megjelent nyilatkozatát, s a kiváltott reakciókat erkölcsi szempontból értékeljék - ha a diák eligazítást kér. A nevelő elmondhatja személyes állásfoglalását, megoszthatja a diákokkal, de véleményére nem kötelezheti semmilyen körülmények között őket, megkülönböztetés a diákot eltérő gondolkodásmódja miatt nem érheti. Ez nálunk nem probléma, soha nem is volt ilyen jelenség. Elvárom, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úrról a kellő tisztelet megadásával beszéljenek, diákjaim előtt mindig miniszterelnök úrként említem, ha neve előkerül. A köztársasági elnök úr állásfoglalását minden tekintetben zsinórmértéknek tekintem a tanári állásfoglalásokban az itt dolgozók és tanulók számára. A diákokban akkora az érdeklődés és az izgalom, hogy szükségük van eligazításra, a felnőtt ember véleményére, állásfoglalására. Tudomásom szerint autóbuszos Pestre indulást nem szervezünk. Hozzá kell tennem, nagyon sok Fidesz-KDNP, MDF pártszimpátiájú diákunk van, egymás között biztosan gondolkodnak ilyenről. A szombathelyi békés demonstráción is részt vettek magán- emberként diákjaink, szüleik tudtával - találkoztam velük. Ez saját szabadságukban áll. Ha valóban terveznek diákjaink Budapestre utazást egyénileg vagy szüleikkel - nem tanácsolom nekik és szüleiknek, ne menjenek. Személy szerint örömmel vettem volna, ha a szombati demonstráció Budapesten elmarad. (Bálint Gábor József nyilatkozata után vált ismertté, hogy a Fidesz elhalasztotta a szombatra tervezett nagygyűlést.) Tanáraink által a diákok előtt képviselhető véleménynek és erkölcsi állásfoglalásnak tartom a miniszterelnök úr kiszivárogtatott beszédének egyértelmű, súlyos erkölcsi elítélését. Erkölcsi szempontból, ha egy kormányfő ilyen stílusban beszél hazájáról, ha egy párt a cél érdekében (választási győzelem) hazudik, nem informálja a közvéleményt, nagyon súlyos, az alkotmányosság kereteit feszegető antidemokratikus magatartás.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

- A kialakult rendkívül feszült helyzetben természetes az, ha a tanár felelősen állást foglal diákjai előtt. Diákjaink ebben az életkorban komolyan érdeklődnek a politika iránt, kialakult pártszimpátiáikkal - mondta a direktor. - A nevelőtestület tagjait kértem, hogy az órai tanrendi ha-ladást ne befolyásolják az események. Diákjainkat higgadtságra, elmélyedt gondolkodásra intsék. Személy szerint egy egyházi iskolában ki-emelten fontosnak tartom, hogy miniszterelnök úr megjelent nyilatkozatát, s a kiváltott reakciókat erkölcsi szempontból értékeljék - ha a diák eligazítást kér. A nevelő elmondhatja személyes állásfoglalását, megoszthatja a diákokkal, de véleményére nem kötelezheti semmilyen körülmények között őket, megkülönböztetés a diákot eltérő gondolkodásmódja miatt nem érheti. Ez nálunk nem probléma, soha nem is volt ilyen jelenség. Elvárom, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úrról a kellő tisztelet megadásával beszéljenek, diákjaim előtt mindig miniszterelnök úrként említem, ha neve előkerül. A köztársasági elnök úr állásfoglalását minden tekintetben zsinórmértéknek tekintem a tanári állásfoglalásokban az itt dolgozók és tanulók számára. A diákokban akkora az érdeklődés és az izgalom, hogy szükségük van eligazításra, a felnőtt ember véleményére, állásfoglalására. Tudomásom szerint autóbuszos Pestre indulást nem szervezünk. Hozzá kell tennem, nagyon sok Fidesz-KDNP, MDF pártszimpátiájú diákunk van, egymás között biztosan gondolkodnak ilyenről. A szombathelyi békés demonstráción is részt vettek magán- emberként diákjaink, szüleik tudtával - találkoztam velük. Ez saját szabadságukban áll. Ha valóban terveznek diákjaink Budapestre utazást egyénileg vagy szüleikkel - nem tanácsolom nekik és szüleiknek, ne menjenek. Személy szerint örömmel vettem volna, ha a szombati demonstráció Budapesten elmarad. (Bálint Gábor József nyilatkozata után vált ismertté, hogy a Fidesz elhalasztotta a szombatra tervezett nagygyűlést.) Tanáraink által a diákok előtt képviselhető véleménynek és erkölcsi állásfoglalásnak tartom a miniszterelnök úr kiszivárogtatott beszédének egyértelmű, súlyos erkölcsi elítélését. Erkölcsi szempontból, ha egy kormányfő ilyen stílusban beszél hazájáról, ha egy párt a cél érdekében (választási győzelem) hazudik, nem informálja a közvéleményt, nagyon súlyos, az alkotmányosság kereteit feszegető antidemokratikus magatartás.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

- A kialakult rendkívül feszült helyzetben természetes az, ha a tanár felelősen állást foglal diákjai előtt. Diákjaink ebben az életkorban komolyan érdeklődnek a politika iránt, kialakult pártszimpátiáikkal - mondta a direktor. - A nevelőtestület tagjait kértem, hogy az órai tanrendi ha-ladást ne befolyásolják az események. Diákjainkat higgadtságra, elmélyedt gondolkodásra intsék. Személy szerint egy egyházi iskolában ki-emelten fontosnak tartom, hogy miniszterelnök úr megjelent nyilatkozatát, s a kiváltott reakciókat erkölcsi szempontból értékeljék - ha a diák eligazítást kér. A nevelő elmondhatja személyes állásfoglalását, megoszthatja a diákokkal, de véleményére nem kötelezheti semmilyen körülmények között őket, megkülönböztetés a diákot eltérő gondolkodásmódja miatt nem érheti. Ez nálunk nem probléma, soha nem is volt ilyen jelenség. Elvárom, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úrról a kellő tisztelet megadásával beszéljenek, diákjaim előtt mindig miniszterelnök úrként említem, ha neve előkerül. A köztársasági elnök úr állásfoglalását minden tekintetben zsinórmértéknek tekintem a tanári állásfoglalásokban az itt dolgozók és tanulók számára. A diákokban akkora az érdeklődés és az izgalom, hogy szükségük van eligazításra, a felnőtt ember véleményére, állásfoglalására. Tudomásom szerint autóbuszos Pestre indulást nem szervezünk. Hozzá kell tennem, nagyon sok Fidesz-KDNP, MDF pártszimpátiájú diákunk van, egymás között biztosan gondolkodnak ilyenről. A szombathelyi békés demonstráción is részt vettek magán- emberként diákjaink, szüleik tudtával - találkoztam velük. Ez saját szabadságukban áll. Ha valóban terveznek diákjaink Budapestre utazást egyénileg vagy szüleikkel - nem tanácsolom nekik és szüleiknek, ne menjenek. Személy szerint örömmel vettem volna, ha a szombati demonstráció Budapesten elmarad. (Bálint Gábor József nyilatkozata után vált ismertté, hogy a Fidesz elhalasztotta a szombatra tervezett nagygyűlést.) Tanáraink által a diákok előtt képviselhető véleménynek és erkölcsi állásfoglalásnak tartom a miniszterelnök úr kiszivárogtatott beszédének egyértelmű, súlyos erkölcsi elítélését. Erkölcsi szempontból, ha egy kormányfő ilyen stílusban beszél hazájáról, ha egy párt a cél érdekében (választási győzelem) hazudik, nem informálja a közvéleményt, nagyon súlyos, az alkotmányosság kereteit feszegető antidemokratikus magatartás.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

A gimnázium igazgatója hozzátette: telefonbeszélgetésünk után tantestületi értekezletet hívott össze, újra tisztázni a felelős tanári magatartás alapelveit.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!