2009.02.23. 03:28

Körmendi fiaskó Dombóváron

<b>Dombóvár </b>- Vereséggel folytatta bajnoki szereplését Dombóváron a Körmend kosárlabdacsapata. A hazaika végig irányították a mérkőzést, végül magabiztos győzelmet arattak (93:65)

Németh Zsolt

A körmendiek mestere, Peter Stahl furcsa érzésekkel ült le a dombóvári vendégpadra, hiszen a szezon elején nyolc fordulón keresztül ő irányította a tolnai alakulatot. Ugyanakkor az őt követő, és a Dombóvár együttesét koránt sem először átvevő Bálind József lehetett elégedettebb a meccs elején, hiszen, gyors, pörgős játékkal a hazaiak húztak el négy perc alatt 10:4-re. A Körmendből Banks tűnt ki, ő is csak pontjaival, no és Bialek, aki egy fault utáni reklamálásával vonta magára a figyelmet, amit technikaival jutalmaztak a játékvezetők. Hamar kialakult a szünetig állandósuló 10 pont körüli hazai vezetés, amin csak átmenetileg tudtak néha szűkíteni a piros-feketék - akiket közel száz szurkolójuk kísért el a korábbi eredménytelenség ellenére is. A hazaiaknál Dill, Adams, Clark és Bódi is jól célzott a nagyszünetig (20. perc: 48:35).

A harmadik negyed elején még felcsillant a körmendi remény, Mulligan két triplájával és egy 8:0-s rohammal nyolc pontra csökkent a hátrány, de a Dombóvárnak ismét volt válasza. A négy idegenlégiós által vezérelt hazaiak más sebességgel játszották a kosárlabdát, és később már a szerencsével sem álltak hadilábon. Clark a blokkokat osztogatta, Dill 30 pontig jutott, de Adams és Lagrange is sokat tett a mezőnyben a fölényes hazai sikerért. A Körmendben Chris Rodgers pontjai mellett Fodor Gergely és Tóth Gergely volt említésre méltó, de mindez még a meccs szorossá tételéhez is kevés volt. A negyedik negyedben majd kilenc percig csak három pontra volt képes a vendégcsapat, az utolsó percekben a magyar ötös csak némiképp kozmetikázni tudta az eredményt.

Ezzel a vereséggel a Körmend egyre távolabb kerül a felsőházi rájátszástól...

Bálind József: - Igazi presztízscsata volt, mindkét csapat a nyolcba igyekszik. Sokkal jobban dobtunk, és ez eldöntötte a találkozót.

Peter Stahl:- Legtöbb játékosom csak gondolja magáról, hogy profi... Ezt nem lehetne megtenni a szurkolókkal és a támogatókkal. Tudomásul kéne venni, hogy ez nem hobbi, így nem lehet egy ilyen fontos találkozót megnyerni!

Planet Leasg Dombóvár KC-Polaroid Lami-Véd Körmend 93:65 (24:16, 24:19, 21:19, 24:11). - Dombóvár, 800 néző, NB I. A-csoportos férfi ksoárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Gorka, Hegedüs.

Dobóvár: ADAMS 13/3 , LAGRANGE 16/6, Deák 4/3, CLARK 17/3, DILL 30/9. Csere: Szőke 5/3, Bódi 8/6, Balogh -, Klír. Edző: Bálind József.

Körmend: Fodor M. 2, RODGERS 20/9 , Mulligan 8/6, Bialek 2, Banks 18. Csere: TÓTH G. 5, Fodor G. 2. Edző: Peter Stahl.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8:2. 8. perc: 20:13. 12. perc: 29:23. 17. perc: 42:32. 24. perc: 51:43. 29. perc: 64:49. 33. perc: 74:54. 38. perc: 88:57.