2009.09.14. 02:28

Edzőmérkőzést nyert a Falco KC

Szombathely - A Falco 2009/2010-es idényre készülő kosárcsapata hazai pályán, edzőmeccsen verte 100:96-ra a keményen harcoló szlovák Komárom együttesét.

Falco: Kálmán 20/6, Morris 14/3, Wilson 19/6, Kazlauskas 11/9, Horváth Z. 30/3. Csere: Pankár -, Szanati -, Hajmási 2, Krasznai 2. Kiricsi 2. Edző: Déri Csaba.

Komárom, legjobb dobók: Gubelj 25/12, Madaj 22/9, Mikuluc 12/6. Edző: Ivan Fulgosi.

A beteg Borszéki és a sérült Feigl ezúttal is kihagyta a meccset. A szlovákok kezdtek jobban: harcosan, gyorsan játszottak. A hazaiak fáradtnak tűntek, és a védekezéssel is hadilábon álltak. Az ellenfél könnyedén szórta a triplákat, sorra alakította ki a tiszta dobóhelyzeteket (17. perc: 38:51). Fordulás után rendezték soraikat a hazaiak, és őrült hajtásba kezdtek. Át is vették a vezetést (27. perc: 65:64), majd megléptek (30. perc: 78:69). Ekkor már szemre is tetszetősen játszott a Falco. A vendégek nem adták fel, kemény csata kerekedett a meccsből. De a Falco sikerét (35. perc: 90:76) nem fenyegette veszély.

- Borszéki és Feigl hiányában magas emberek nélkül edzünk, ez meg is látszik a taktikai repertoárunkon - fogalmazott Déri Csaba, a Falco trénere. - Fizikálisan és technikailag viszont rendben vagyunk. Öt hete keményen dolgozunk, kicsit fásult a csapat. A látottakkal elégedett vagyok, hiszen egy agresszív ellenfelet győztünk le, mindenki lehetőséget kapott, többen remekül teljesítettek.

Ma 18 órakor Komáromban rendezik a visszavágót.