2010.04.04. 18:17

Magabiztosan nyert a Körmend

A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata remek második félidei játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét felett vasárnap.

Vastag Nándor

Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend 75:89 (18:15, 28:24, 16:21, 13:29).

Kecskemét, 1000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette:
Hartyáni, Hegedűs, Szilas.

Kecskemét: Marciulionis 2, Ross 10/6, WITTMANN 19/9, Johnson 10, Bencze 2. Csere: CSORVÁSI 18, Williams 12/6, Tóth N. 2, Csabay -. Edző: Sztojan Ivkovics.

Körmend: THOMAS 23/6, Fodor G. 2, FERENCZ 15/9, SCOTT 15/6, Alekszejev 9. Csere: Tóth G. 5, BOOKER 16/12, Boldizsár 2, Kutasi 2. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0:7. 7. perc: 8:7. 9. perc: 16:9. 12. perc: 20:21. 15. perc: 29:25. 18. perc: 38:30. 21. perc: 51:39. 24. perc: 55:49. 29. perc: 59:60. 36. perc: 68:76. 37. perc: 73:76.

Kipontozódott: Fodor G. a 38. percben.

Remekül kezdték a meccset a körmendiek, labdaszerzésekre és gyors indításokra alapozva, valamint jól védekezve három perc alatt 7:0-s sorozatot produkáltak. A védekezésükre a folytatásban sem lehetett panasz, ám támadásban sorra rontották el a dobásokat, sok labdát el is adtak – ezt kihasználva fordított a Kecskemét (7. perc: 8:7). A piros-feketék hosszú gólcsendjét Scott zsákolással törte meg, de akcióik nem javultak. A hazaiak egyre jobban elhúztak, ám a végén Booker két triplát is bevágott, így három pontra csökkent csapata hátránya (10. perc: 18:15). A második játékrész elején ugyan fordítottak a Rába-partiak (12. perc: 20:21), de összességében a Bács megyeiek irányították a játékot, a vendégeknél pedig rengeteg volt a hiba védekezésben és támadásban egyaránt (15. perc: 29:25). A félidőhöz közeledve még nagy dobópárbaj kezdődött, amiből a kecskemétiek jöttek ki jobban (20. perc: 46:39).

A szünet után Wittmann kosarával tíz ponton felülre nőtt a házigazda előnye (21. perc: 52:39), de a két triplát dobó és ziccert értékesítő Thomas kosaraival felzárkóztak vasiak (24. perc: 55:49). Élesebb lett a csata, a Körmend szorosan tapadt riválisára, s még az sem zavarta meg, hogy a palánk és a gyűrű közé szorult labdát Csorvási kipiszkálta és bedobta – nagy megrökönyödésre a játékvezetők megadták a kosarat. A harmadik negyed végén Booker hármasával ismét fordítottak a Rába-partiak (29. perc: 59:60), de Ross ugyancsak triplával válaszolt. A piros-feketék Thomas, Scott és Booker vezérletével az utolsó felvonást ott folytatták, az előzőt abbahagyták, ráadásul a védekezésük is jobb lett, így egyre jobban elhúztak (36. perc: 68:76). Közben a pálya közepéig berohanva reklamáló Ivkovics technikait kapott, majd csapatának még volt egy fellángolása (37. perc: 73:76), de a körmendiek már kézben tartották a meccset és megérdemelten nyertek. A magabiztos győzelemben nagy szerepe volt, hogy Ferenczék 23 triplakísérletéből 11 célba talált.

Sztojan Ivkovics: - Úgy gondolom javul a játékunk, és amíg bírtuk erővel, tartottuk magunkat. A vendégek extra dobóformája döntőnek bizonyult.

Sabáli Balázs: - Az első félidőben sokat hibáztunk támadásban és védekezésben, de a szünet után feljavult a játékunk, míg a hazaiak sok dobást rontottak. Támadásban azért néha buta hibákat vétettünk, de a lényeg, hogy fordítottunk.