2010.04.19. 02:29

Magyar Kupa: ezüstérmes a Falco KC

Ezüstéremmel zárta a Falco KC a kosárlabda Magyar Kupát, miután a döntőben alulmaradt a favorit ZTE együttesével szemben.

Remek hangulat fogadta a csapatokat a döntőben. Főleg a két szektort megtöltő jó négyszáz fős szombathelyi szurkolótábor tett ki magáért, szinte hazai pályát varázsolt kedvenceiknek. Rohanós tempóban nyitottak a felek, potyogtak a kosarak (3. perc: 7:8). Hol a ZTE, hol a Falco vezetett egy-két ponttal. A ZTE szekerét Kámán, a Falcóét Frazier húzta. Ám a fegyelmezetten játszó, talán jobban védekező, a palánk alatt erőszakosabban dolgozó zalaiak az etap hajrájára némi előnyt harcoltak ki (8. perc: 20:15). A kisszünet után folytatódott a rohanás. A jobban dobó ZTE őrizte 7-8 pontos előnyét (13. perc: 32:25), de a Falco lőtávolban tartotta ellenfelét. Sőt, Dies ponterős játéka Völgyi Pétert időkérésre kényszerítette (32:29). A zalaiaktól szinte mindenki képes volt triplára amikor kellett, a remekül küzdő Falco azonban mégiscsak egyenlített (16. perc: 35:35). A ZTE-t nem zavarta meg a szombathelyi feltámadás, megnyomta a félidő végét, és megint meglépett. Igaz, ehhez hozzájárult a szombathelyiek rengeteg hibája: kihagyták a legtisztább helyzeteket, hadilábon álltak a triplákkal. Ennek ellenére azért üggyel-bajjal tartották a lépést az alapszakaszgyőztessel (20. perc: 49:44).

A második félidőt Dies négy pontja nyitotta, ám a folytatásban ismét a ZTE percei következtek (23. perc: 57:50). A mérkőzés ezen szakaszában a zalaiak több jobb egyéni teljesítményt vonultattak fel, és frissebbnek is tűntek - szinte minden támadásukat gyorsan, kosárral fejezték be. Egyre nőtt Völgyi Péter legénységének előnye (25. perc: 60:50). A falcósok pedig nem találták a ritmust. Kapkodtak, futottak az eredmény után, így sokat hibáztak. Az utolsó etapot megnyugtató előnyből kezdhették a zalaiak (30. perc: 71:56). Már nem siettek, igyekeztek végigjátszani támadóidejüket - a védekezésre persze nagyon ügyeltek. A Falco minden mindegy alapon vezényelt még egy rohamot, ám a ZTE könnyűszerrel visszaverte a szombathelyiek erőtlen felzárkózási kísérletét. A vasiak fáradtan mozogtak, érezhető volt, hogy a győzelmet a ZTE már nem engedi ki a kezéből (36. perc: 82:60). Innen már nem volt visszaút a sárga-feketéknek. Annyi erejük azért még maradt, hogy megakadályozzák a ZTE kiütéses győzelmét (39. perc. 84:74).

Amíg erővel bírta, addig egyenrangú ellenfele volt a Falco a bajnoki cím elsőszámú várományosának. Megnehezítette ellenfele dolgát, ám a papírformát nem tudta felborítani. A frissebb, több jó egyéni teljesítményt felvonultató, szervezett csapatként funkcionáló, hosszabb kispaddal rendelkező ZTE megérdemelten nyerte meg a Magyar Kupát. A Falco zsinórban harmadszor zárta másodikként a sorozatot, míg a ZTE története negyedik kupaelsőségét ünnepelhette.

Albacomp-Soproni KC 74:67 (16:19, 19:18, 27:13, 13:18). - Bronzmérkőzés, vezette: Forrai, Török, Jakab.

Albacomp: Simon B. 18/6, Hanga 14, Radovics 10, Lee13/3, Farkas 6. Csere: Keller 6, Toya 5/3, Bódi 2, Madár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Sopron: Brooks 9/3, Richardson 4, Molnár 7, Szabó Zs. 7/3, Knight 21. Csere: Halmai 6, Gombás 3, Pojbics 8/6, Keresztes 2. Edző: Meszlényi Róbert.

A Final Four végeredménye: 1. ZTE, 2. Falco, 3. Albacomp, 4. Sopron. A torna All Star csapata: Simon B. (Albacomp), Frazier (Falco), Kámán (ZTE), Knight (Sopron), Trepák (ZTE).