2011.04.18. 02:27

Egypontos kosárvereség: Tiszaújváros-Sárvár 67:66

Egypontos vereséget szenvedett az NB I/B-s Flextronics kosárcsapata az alsóházi rájátszás első fordulójában.

Gergácz Zoltán

Flextronics: Horváth P. 8/3, Kiricsi 16, Horváth B. 9/3, Novák 22/9, Szendi 11. Csere: Gerse -, Németh D. -. Edző: Kozma Tamás.

Nem érződött a vendégek játékán sem az utazás fáradalma, sem az, hogy tartalékosan álltak ki. Novák triplája után uralták az első negyedet, majd a 12. percben már 10-19 állt az eredményjelzőn. Ezt követően aztán jött egy háromperces hullámvölgy, amikor nem sikerült egyetlen pontot sem szerezniük, így a hazaiak fordítottak (20-19). Ezután felváltva estek a kosarak, s a csapatok négypontos hazai előnnyel vonultak pihenőre (31-27). Szünet után erősen hullámzott mindkét gárda teljesítménye. A vasiaknak a 27. percben sikerült egalizálniuk az állást (38-38), majd ismét jött egy hosszabb kosárcsend, s a 36. percben 64-54-re módosult az állás. De huszáros finist produkált a sárvári együttes. A 39. percben feljött három, majd Szendi eredményes akciója után egy pontra (67-66). A mérkőzésből márcsak 24 másodperc volt hátra, amikor a vasiak támadhattak. Ziccerig játszottak, de a labda lecsorgott a gyűrűről, így a jó erőkből álló, és az alapszakaszból hét győzelmet hozó Tiszaújváros ellen sem sikerült megszerezniük első győzelmüket. Maradt a nyeretlenség, de a játék most már több mint biztató volt.