Harminckilenc ponttal bizonyult jobbnak az idegenlégiósok válogatottja a magyar csapatnál a tegnap kosárlabda All Star-gálán.

Magyarok: Wittmann 2, Molnár 17/9, Vojvoda 8, Szabó Zs. 17/3, Keller 14. Csere: Simon L. 12, Ferencz 6, Morgen 20, Kovács 2, Szabó M. 2, Gáspár 5/3, Tóth G. -, Tóth Á. 8. Szövetségi kapitány: Rátgéber László.

Légiósok: Ingram 4, Hodges 6/6, Hollis 27/3, Bell 30/6, Townes 19/3. Csere: Timberlake 14, Pantelics 5/3, Raivio 8/6, Rubin 12/6, Ivosev 18/12, Kelley 3, Egemonye 6. Edző: Bencze Tamás.

A százéves magyar kosárlabdázás felvezető programja volt a tegnapi All Star-gála, amelyből nem hiányoztak az ünnepi pillanatok sem. Többek között egy-egy mezzel ajándékozták meg a több mint 100-szoros válogatottakat.

Ami a gála csúcspontját, a férfi magyarok-idegenlégiósok találkozót illeti, hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ezúttal a külföldieké a főszerep. A szinte fault- és védekezésmentes mérkőzésen a mieink kényelmeskedve, inkább távolról próbálták bevenni ellenfelük kosarát, míg a külföldiek tutira menve, - ráadásul látványos - zsákolásokkal operáltak leginkább. S miután a magyar játékosok igen-igen gyéren tüzeltek - 23 triplakísérletükből öt talált célt -, a második negyedtől óriásléptekkel húztak el Townes-ék. A félidőben már 59-85 állt az eredményjelzőn, a légiósok a szünet után, már a 25. percben elérték a 100. pontot a szintén körmendi Bell révén. A finisben azért a magyarok is kijöttek a százból.

A meccs után Rátgéber László úgy nyilatkozott, hogy most a sok mosoly volt a fontos. Örül, hogy senki sem sérült meg, de leginkább annak, hogy találkozott a fiúkkal, s tudott velük beszélgetni.

A zsákolóversenyt a falcós Chad Timberlake nyerte.