2009.04.20. 02:29

Remek játékkal nyert a Körmend a Falco ellen

Körmend - Nagy iramú, színvonalas mérkőzéssel ért véget a kosárlabda-bajnokság alapszakasza. A megyei rangadón a remekül játszó Polaroid Lami-Véd Körmend legyőzte a Falco-Szova KC Szombathely csapatát.

Balla Emőke

Az alapszakasz utolsó fordulójában megyei rangadót rendeztek, a lelátón mégis akadtak üres helyek. Ennek talán az lehetett az oka, hogy a mérkőzés csak a Falco számára bírt téttel, míg a körmendiek a tisztes búcsúért léptek pályára. A hangulatra viszont nem lehetett panasz, hatalmas hangorkánban kezdődött el a vasi derbi.

Mivel meglehetősen szellősen védekeztek a csapatok, így a találkozó elején nagy dobópárbaj bontakozott ki. A sárga-feketéknél Perincsics, Kálmán és Hudson triplát, Csirics duplát szórt, amire átellenben csak Banks tudott válaszolni (3. perc: 6:11). De a folytatásban Ferencz is belőtte magát, s vezérletével átvette a vezetést a házigazda (6. perc: 20:18). Az iram nem lankadt, a nagy rohanás ellenére keveset hibáztak a játékosok. Az előny egyszer itt, egyszer ott volt, ám az első negyed végén Fodor Márton hármast dobott, így a kisszünetben körmendi fórt mutatott az eredményjelző (31:29). A második játékrész a Fodor testvérek perceivel kezdődött, Gergely triplája után labdát szerzett és ziccert értékesített, majd Márton is betalált a hármasvonalon túlról. A vendégek Csirics pontjaival próbálták tartani a lépést, de hiába, mert a Rába-partiaknál mindenki ellenállhatatlanul játszott (15. perc: 45:35). Sőt, még rá is tettek egy lapáttal a remek dobóformát mutató Ferenczék, akik már a 20 pontos különbséget is ostromolták (18. perc: 57:39). A félidő hajrájában viszont már csak a Falco szerzett kosarat: Kálmán 21-es kombinációja után Borszéki jól büntetőzött, majd a szombathelyi csapatkapitány pár másodperccel a dudaszó előtt labdát csent, és nem hibázta el a ziccert (20. perc: 57:46).

A szünet után is a piros-feketék diktálták a tempót, s még az sem törte meg a lendületüket, hogy a Fodor testvérek a negyedik személyi hiba miatt a kispadra kényszerültek (25. perc: 66:53). A bajnok is szívósan küzdött, de nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, mert centerei nem bírtak a ponterős és jól lepattanozó Banksszel. A harmadik negyed végén már mindkét gárda kosarasain látszódott a fáradtság, egyre több volt a rontott dobás, ám a Körmend tartotta előnyét (30. perc: 76:63). Az utolsó etapban gyorsan tíz ponton belülre kerültek Csiricsék, s hiába dobott Tóth Gergő triplát, mert egy 10:3-as sorozattal felzárkóztak a szombathelyiek - a csata egyre nagyobb és szorosabb lett (34. perc: 79:73). Tóth Gergő újabb hármasával csak szusszanásnyi előnyhöz jutott a hazai csapat, mert a nagy hajrát nyitó sárga-feketéket Horváth Zoltán egy pontra hozta fel (38. perc: 83:82). De erejükből többre nem futotta, a jól összpontosító Ferenczék 7:0-s száguldással egy perc alatt eldöntötték a meccset.

Az extra teljesítményekkel előrukkoló, nagy szívvel játszó Körmend megérdemelten nyerte a rangadót, és hatalmas, percekig tartó ünneplést kapott szurkolóitól. Mivel a ZTE és a Dombóvár nem hibázott, a Falco győzelem esetén sem tudott volna elmozdulni a hatodik helyről. (Az egymás elleni eredmény a riválisoknak kedvez.) A szombathelyiek április 29-én a harmadik Albacomp otthonában kezdik a negyeddöntőt. Az alsóházban a tervek szerint már szombaton mérkőzések lesznek, a piros-feketék először hazai pályán az EnterNetet fogadják.

További eredmények: Kaposvár-Dombóvár 66:72, ZTE-PVSK 77:75, Debrecen-Albacomp 82:105, EnterNet-Szolnok 89:93, Kecskemét-Atomerőmű 69:79, Sopron-Nyíregyháza 101:76.

A negyeddöntő párosításai: PVSK-Sopron, Atomerőmű-Szolnok, Albacomp- Falco, ZTE-Dombóvár.