Szombathelyi kosárlabda

2014.11.30. 18:55

Nyert a Falco II. - Felborították a papírformát a fiatalok

Szombathely - Az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely II. felborította a papírformát, legyőzte a jó erőt képviselő Oroszlányt.

Falco-Trend Optika KC Szombathely– Oroszlányi SE Lions 85-71 (31-18, 13-17, 16-19, 25-17)

Szombathely, 100 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth A., Szalai Zs., Benedek Z.

Falco: Simon K. 20/9, Bazsó 10/3, Karagity 18/3, Tóth D. 6, Varga M. 16. Csere: Kovács B. 2, Szabó B. 2, Hódi 7/6, Németh A. –, Bereczki 1, Mészáros 3/3, Gábor –. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

Oroszlány, legjobb dobók: Kiss K. 19, Tanács 17, Hajmási P. 17/9.

Jól kezdtek a fiatal szombathelyiek, az első negyedben állva hagyták rutinos, esélyesebb ellenfelüket. Jól és eredményesen védekezve, gyors támadásokat vezetve sikerült tíz pont feletti előnyt kiharcolniuk. A második negyedtől védekezést váltott a vendégcsapat, igyekezett lelassítani a falcósok játékát. Fokozatosan csökkent a vasiak fórja, de a házigazda 6-10 pontnál nem engedte közelebb ellenfelét. Sőt a Falco II. a végjátékban még növelni is tudta előnyét, így végül biztosan nyert.

Váradi Attila: – Gratulálok a csapatnak a fegyelmezett játékkal megszerzett gőzelemhez!

A Falco II. második hazai meccsén második győzelmét aratta. A szombathelyiek vasárnap (15.00) a győri Széchenyi Egyetem csapatát fogadják.