Molnaszecsőd

2017.03.01. 14:10

Újra rendeztünk szüreti felvonulást

Ahogy a helyiek mondják: A mi kis falunk Molnaszecsőd Rába parti falucska. A legszebb pillanatot nehéz kiragadni a közösség életéből, hiszen minden közösen megélt pillanat jó hangulatban telik.

Vas Népe

Mégis van olyan esemény, ami nagyon megragadta a falu népét. Ugyanis 53 éve nem volt kis falunkban szüreti felvonulással egybekötött mulatság. Így az esemény nagy felbolydulást és izgalmat keltett. Állomásokat jelöltünk ki a település különböző pontjain, amelyeket a környéken lakók sajátjuknak tekintettek. Ide gyűltek a jobbnál-jobb pogácsák, sütemények, borok, pálinkák.

Minden állomáson volt gazda, kínálóemberek, ahol a felvonulók és a táncosok tánccal köszönték meg az eszem-iszom, dínom-dánomot. Kiváló hangulatot teremtett a kisbíró is. A nevetésnek se vége, se hossza nem volt. A jó boroktól felbátorodva mindenki táncba kezdett, és poénok hada repkedett.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!