2011.11.23. 03:29

CVSE-Swietelsky-Wewalka: iksz a csehek elleni Szuperliga meccsen

Nagy csatában végül sikerült döntetlenre mentenie a cseh Lokomotiva Praha elleni csoportmeccsét a CVSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapatában a Szuperligában.

Páros: Fazekas, Kriston- Vrablik, Bardon 3:1 (5, -8, 12, 7). A celli duó magabiztosan szerezte meg a mérkőzés első pontját (1-0). Egyéni, 1. forduló: Szita-Bardon 2:3 (-5, 10, -9, 5, 7). A 16 éves Szita nagyszerűen játszott, a szoros csatában végül a cseh játékos rutinja döntött (1-1). Fazekas-Duspiva 3:0 (4, 4, 9). Papírforma-győzelmet aratott a magyar asztaliteniszező (2-1). Kriston-Vrablik 1:3 (-7, 10, -5, -3). Itt kezdődött a celliek hullámvölgye; Kriston nagyon gyengén játszott (2-2). 2. forduló. Fazekas-Bardon 0:3 (-9, -2, -6). Fazekas mélyen tudása alatt teljesített, előnyhöz jutottak a prágaiak (2-3). Szita-Vrablik 2:3 (-4, 6, 11, -12, -9). Szita kezében volt az egyenlítés, hiszen a negyedik játszmában meccslabdája is volt, de fordítani tudott Vrablik (2-4). Kriston-Duspiva 3:0 (5, 7, 6). A vendégek leggyengébb játékosát könnyedén múlta felül Kriston (3-4). 3. forduló. Fazekas-Vrablik 1:3 (7, -8, -1, -7). Fazekas nem tudott kimászni a gödörből, nehéz helyzetbe kerültek a celliek (3-5). Kriston-Bardon 3:2 (-8, 5, -8, 4, 9). Az első szett után még elúszni látszott a meccs, de Kriston összekapta magát és nagy csatában nyerve szépített (4-5). Szita-Duspiva 3:0 (7, 8, 4). A celliek fiatal játékosa is megszerezte a várt győzelmet, így sikerült döntetlenre menteni a találkozót (5-5).

Az idegenben bravúrnak számító 5-5 után hazai pályán is meg kellett elégednie a CVSE-nek a döntetlennel. - Győztek: Kriston 2, Fazekas 1, Szita 1, Fazekas- Kriston, illetve Vrablik 3, Bardon 2.

Klampár Tibor: - Nem tudom, mi volt az oka, de Fazekas gyengén játszott. Szerencsére Kriston a végére feljavult. A legjobban a mai napon Szita Marci teljesített, kicsi hiányzott ahhoz, hogy akár három meccset nyerjen.