2012.03.29. 02:28

Bajnok vasi tornászok a diákolimpián

A torna diákolimpia első A-kategóriás országos döntőjében Nardai Borbála, Tóth Boglárka és Jelencsics Dorina szerzett bajnoki címet.

Vastag Nándor

Az igazolt versenyzőknek kiírt diákolimpián a III-IV. és az V-VI. korcsoport egyéni döntőit bonyolították le. A megmérettetésen a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. női torna szakosztályát heten képviselték. Az általános iskolásoknál a Zrínyi három tanulója állhatott dobogóra a 12 fős mezőnyökben. A legeredményesebben Nardai Borbála szerepelt, aki mind a négy szeren és összetettben is érmet szerzett. Bajnok felemás korláton lett - holtversenyben egy dunaújvárosi lánnyal -, valamint háromszor másodikként, egyszer harmadikként végzett. Tóth Boglárka ugrásban arany-, összetettben és gerendán bronzmedált vehetett át, a szárnyait bontogató Dévai Boglárka korláton harmadik helyen zárt. A középiskolásoknál az NLG diákja, Jelencsics Dorina sérülése miatt csak korláton tudott értékes gyakorlatot bemutatni. Ezt a szert magabiztosan meg is nyerte hat riválisa előtt. Az A-kategória második fináléja április 28-án Tatán lesz, ahol az I-II. korcsoport egyéni- és csapatversenyben, a III-IV. már csak csapatban méri össze felkészültségét.

A vasi helyezések. Lány, III-IV. korcsoport (mind Zrínyi). Egyéni összetett: 2. Nardai Borbála 43,825, 3. Tóth Boglárka 43,075, 5. Dévai Boglárka 42,000, 7. Tóth Bianka 39,625, 8. Székely Dóra 39,575. Ugrás: 1. Tóth Boglárka 13,288, 3. Nardai Borbála 12,988, 5. Dévai Boglárka 12,875, 7. Böcker Jessica 12,413, 8. Tóth Bianka 12,388. Felemás korlát: 1. Nardai Borbála 9,900, 3. Dévai Boglárka 9,700, 4. Tóth Boglárka 9,650, 6. Székely Dóra 9,450, 7. Tóth Bianka 8,800. Gerenda: 2. Nardai Borbála 10,350, 3. Tóth Boglárka 10,100, 5. Dévai Boglárka 9,500, 6. Tóth Bianka 9,300, 7. Böcker Jessica 9,150. Talaj: 2. Nardai Borbála 10,600, 4. Tóth Boglárka 10,000, 5. Dévai Boglárka 9,950, 7. Székely Dóra 9,350. V-VI. kcs., felemás korlát: 1. Jelencsics Dorina (NLG) 13,100. Gerenda: 7. Jelencsics Dorina 7,550. Talaj: 7. Jelencsics Dorina 6,400.