2013.08.01. 18:17

Rajt vereséggel a selejtezőn

Fehéroroszország vendégeként csütörtökön elkezdte az Európa-bajnoki selejtezőt a magyar kosárválogatott. Elfogadható mértékű vereséggel nyitottunk.

Fehéroroszország–Magyarország
79–75
(14–26, 27–19, 23–17, 15–13).

– Minszk, Európa-bajnoki selejtező, kosárlabda-mérkőzés.
Fehéroroszország: Charykau 12/6, KUDRAUTSAU 10/3, Ulyanko 12/6, Pustahvar 9/3, PARAKHOUSKI 14. Csere: Sustau 4, LIUTYCH 17/6, Krysevich 1, Trastsinetski –, Meschcharakou –. Szövetségi kapitány: Ruslan Daydakov.
Magyarország: SIMON 16/6, Trotter 10, VOJVODA 17/9, Szabó Zs. 2, Tóth Á. 6 Csere: KELLER 13, Wittmann 3, Ferencz 3/3, Tóth N 5/3. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 10-16. 13. perc: 22-36.. 18. perc: 38-41. 20. perc: 41-45. 23. perc: 47-47. 30. perc: 64-62.. 37. perc: 75-64. Kipontozódott: Parakhouski a 38., ill. Keller a 39. percben.

A válogatott egyik kulcsembere, Vojvoda Dávid (fehérben) jól, ponterősen kezdett, ám a végére ő is elfáradt (Fotó: Kiss Teodóra)

A kezdés után felváltva vezettek a csapatok, de a percek múlásával a magyarok lépéselőnybe kerültek, Ferenc triplája után a hazaiak időt kértek (6. perc: 10-16). Vojvoda is belőtte magát, tíz fölé hízott a magyar fór (8. perc: 12-25). Sikerült a meglepni az ellenfelet. Futott az eredmény után a házigazda, dobált szorgalmasan, de az Ivkovics-csapat jól tartotta magát (15. perc: 28-38). Ám a hazaiak nem lassítottak, időkéréssel kellett megtörni a lendületüket (18. perc: 38-41).

Jókor jött a nagyszünet a mieinknek (20. perc: 41-45). A harmadik etapban folytatódott a küzdelem. A hazaiak egyre közelítettek, a magyarok egyre gyengébben dobtak. Gyorsan kiegyenlített a házigazda (23. perc: 47-47). A folytatásban Fehéroroszország irányított, de a mieink nem akartak kikapni, ott loholtak a vendéglátó nyakában.

Maradt izgalom az utolsó játékrészre is (20. perc: 64-62). Ám teljesen váratlanul leblokkolt a magyar csapat, csak a 7. percben talált először gyűrűbe (37. perc: 75-64), ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa.

Következik: Magyarország–Szlovákia, Sopron, vasárnap, 18.00. Folytatás vasárnap Sopronban, ahol Szlovákia lesz az ellenfél