2013.09.30. 08:47

Duatlon diákolimpia megyei döntője

Körmenden rendezték meg szeptember 23-án a duatlon diákolimpia megyei fordulóját.

Fekete Lászlóné

Az Őriszentpéteri Általános Iskola három korcsoportban indított versenyzőket. Farkas Béla testnevelő tanár nagy lelkesedéssel készítette a diákokat a versenyre.

A II.-III. korcsoportban 1000 méter futás, 4 kilométer kerékpározás és végül 500 méter futás volt a feladat.

A IV. korcsoport tanulói 2000 méter futás, 8kilométer kerékpározás és 1000 méter futásban versenyeztek.

A II. korcsoportban a lányok csapatversenyét az őriszentpéteri iskolások nyerték. A csapat tagjai: Mácsek Fanni, Balogh Cintia, Csordós Viktória és Pongrácz Boglárka. Mácsek Fanni egyéniben 3. lett.

A III. korcsoportban második helyen végeztek az iskola lány tanulói. A csapat tagjai Albert Virág, Nyári Luca, Németh Vanda, Doszpoth Piroska, Tornay Nóra. Albert Virág egyéniben is második lett. A III. korcsoport fiú versenyzői közül Iván Levente 2. helyen végzett.

A IV. korcsoportban a fiú csapat második lett. A csapat tagjai: Csikós Richárd, Hári Szilárd, Kercsmár Kristóf és Móczó András.

Jóleső érzés a pedagógusoknak, szülőknek, hogy ilyen egészséges testedzés is segíti a gyerekek fejlődését.