2013.11.11. 14:30

Kézilabda: megyei rangadót nyert a Bük

Vas megye - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 7. fordulójában megyei rangadót nyert a Bük a Haladás II. ellen.

Sárvárfürdő KinizsiGyőri ETO KC III. 36-31 (17-14)

Győr, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Antal, Antalné.

Sárvár: Takács – Kazári 5, Bősze 1, Fehér 14/7, Soós P. 3, Pintér 4, Farkas 7. Csere: Varga Á. (kapus), Földi 1, Vajda, Nardai 1, Recse, Varga E., Soós R.,Tóth C.. Edző: Pupp Adél

A meccset a vendégek kezdték jobban (4. perc: 1-3), ám a sárváriak remek csapatvédekezéssel, indításgólokkal, és bátor támadójátékkal gyorsan fordítottak. (20. perc:12-10) A vasiak ezután már nem engedték át az irányítást, biztosan nyertek. Minden pályára lépő hazai játékos jól teljesített. Ifi: 23-34 (10-20).

Tapolcai VSECVSE Vulkánfürdő 20-34 (12-18)

Tapolca, 100 néző, vezette: Nagy, Poller.

CVSE: Balogh – Freiberger 6, SZOMORKOVITS L. 10, VLASICH 2, SZOMORKOVITS A. 6, Füzfa 2, SEBESTYÉN 5. Csere: SZABÓ, GEIGER 1, Göcze 3, Fülöp. Edző: Rozmán Gergő.

Jól kezdett a CVSE (0-5), gyorsan, már a mérkőzés elején kijött a tudásbeli különbség a két csapat között. Magabiztosan, jól támadva előnyét fokozatosan növelte, könnyedén nyert a végig motivált és fegyelmezett Celldömölk. Ifi: 40-23 (20-11).

Dr. Lupo Büki TKHaladás VSE II. 31-28 (13-18)

Bük, 200 néző, vezette: Kiss, Vámosi.

Bük: Harasztovics – Szalai 5, UDVARDI 9/1, FARKAS 6/1, Pup 2, Szenczi 1, Hegyi 1. Csere: Csébich (kapus), Pataki 1, NÉMETH 6, Bősze, Fazekas, Ravadits. Edző: Mátés István.

HVSE: Márkus – JÁVORICS 9, TAMÁSI 3, PHAM LAN 11, Doncsecz 3, Nagy, Gerencsér 1. Csere: Szovák (kapus), Győrffy, Cser, Csépke 1, Neudl, Dénes, Peitli, Gorell, Bánfi. Edző: Józsa Krisztián.

A vendégek kezdték jobban a rangadót (16. perc: 4-11). A hazaiak a 20. perc tájékán kezdtek ébredezni, és – Németh Diána átlövésgóljaival – jöttek vissza a meccsbe (25. perc: 12-14). A második félidőben azonban már a rendkívül motivált Bük irányított. Udvardi Zsanett találataival gyorsan átvette a vezetést (42. perc: 21-20). És a folytatásban sem lassított, végül biztosan nyert. Ifi: 15-36 (7-19).

Mátés István: – Csapatom erejét, tartását bizonyítja, hogy felállt hétgólos hátrányból. Második félidei játékunknak köszönhetően győztük le a remek Haladást.

Józsa Krisztián: – Egy félidőnyi bravúros játék kevés a győzelemhez.

Németh Diánát nem lehetett tartani, remekelt a büki átlövő. Fotó: Horváth Csaba

Körmendi DMTEVeszprém Brabás KC II. 20-30(7-17)

Körmend, 400 néző, v.: Baranyai N.,Baranyai Z.

Körmend: Bertai Anett – Török 2, Adorján 2, Németh 2/1, Kovács 2, Kiskós 5/2, Cser 1. Csere: Károly (kapus), Balogh 6, Bertai Alexandra, Bokor, Szabó, Huszár, Kalamár, Manhertz. Edző: Oláh Sándor.

Rosszul kezdte a mérkőzést a Körmend (12.perc 9-2). A vendégek agresszív védekezésének nem találta az ellenszerét. A második félidőben már kiegyenlítettebb volt a játék, de őrizte tíz gól körüli előnyét a Veszprém, a győzelmét nem fenyegette veszély. Ifi: 22-23(16-14).