2014.04.14. 14:46

HVSE: hozták a papírformát a női kézisek

Sima idegenbeli győzelemmel folytatta a bajnokságot a Haladás VSE dobóra pályázó NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Tatabányai SCHaladás VSE 26-35 (11-16)

Tatabánya, 100 néző. NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Balogh, Tóth.

Tatabánya: Győrfi - Lovász 4, Bodányi 3/2, PÁL 5, HORVÁTH 7/2, Gertsmár 3, Mészáros 2. Csere: Bánfalvi (kapus), Varga Zs. 1, Varga V. 1. Edző: Kontra Zsolt.

Haladás: TÖMŐ - Mayer 6/2, Bolfán 2, Debreczeni 2, SZENDREI 4, PUKLER 15/2, Szecsődi 1. Csere: Pőcze (kapus), CSÁSZÁR 1, JÁMBOR 3, Jávorics, Göczöl 1. Edző: Bölöni Roland.

Ifi: 19-31

Bölöni Roland: – Gratulálok a lányoknak, biztosan gyűjtötték be a kötelező győzelmet.

A 22. játéknapon a sereghajtó Tatabányához látogatott a tabellán harmadik, jó formában lévő HVSE. A papírformának megfelelően a szombathelyiek remekül kezdtek, gyorsan megnyugtató előnybe kerültek (13. perc: 5-9). A folytatásban kicsit visszaesett a játékuk, főleg támadásban hibáztak sokat, de így is biztosan vezettek. Fordulás után is a Haladás diktálta a tempót, szervezettebben, gyorsabban játszott ellenfelénél. Ráadásul a végére elfáradt a vendéglátó (50. perc: 23-29), így a hajrára nem maradt izgalom.