2016.01.05. 15:38

A TATU nyerte a kosárlabda Szilveszter Kupát

Körmend - A TATU csapata nyerte meg a hagyományos körmendi kosárlabda Szilveszter Kupát.

Az előző évekhez hasonlóan 2015. december 30-án is nagy sikerrel rendezték meg Körmenden a kosárlabda Szilveszter Kupát. Ezúttal kilenc csapat nevezett. Három csoportban kezdődtek a küzdelmek, aztán a csoportgyőztesek játszottak a végső győzelemért. A hármas döntőben is veretlen maradt, így a tornagyőzelmet is megszerezte a TATU gárdája, a második helyezett a Vasalja, a harmadik a Partizán OverBerki lett. A torna legértékesebb játékosának díját Hencsey Tamás (TATU) - civilben az NB I-es Egis Körmend és az U18-as fiúválogatott másodedzője - kapta.

Hencsey Tamás lett a torna legértékesebb játékosa Fotó: Szendi Péter

Csoportmérkőzések. A csoport: Vasalja-Ultras 34-28, Vasalja-Szupperbike 35-30, Szupperbike-Ultras 31-23. B csoport: UCCA-TATU 29-49, Vasi KK-UCCA 31-19, TATU-Vasi KK 39-32. C csoport: Partizán OverBerki-S-Camion 31-10, Partizán OverBerki-Vargovics 33-30, S-Camion-Vargovics 18-35. A döntőben: TATU-Partizán OverBerki 41-34. Vasalja- Partizán OverBerki 39-29, Vasalja-TATU 33-40.