2016.12.16. 19:15

Évet zártak az U16-osok

Megyei körkép - A Szombathelyi Sportiskola KA a harmadik, a Körmendi Törpördögök az ötödik helyről várja az U16-os (kadet) kiemelt fiú kosárlabda-bajnokság alapszakaszának januári folytatását.

Kaposvári KK-Szombathelyi Sportiskola KA 62-63 (15-20, 18-10, 8-17, 21-16). - Kaposvár, fiú U16-os kosárlabda-mérkőzés.

Szombathely: Friedl 10, Kenéz 4, Verasztó 27/3, Gyuk 5, Dokmanovic 15. Csere: Bogár 2, Nárai Szabó B., Rédei, Sövegjártó, Pásztor, Zernovácz. Edző: Váradi Attila, Gábor Máté.

A szombathelyiek kezdtek jobban, de a második negyedben magára talált a hazai csapat, és félidőre a vezetést is átvette. A vasiak a harmadik negyed végére tudtak újra fordítani. A küzdelmes mérkőzés kiélezett végjátékában a taktikai utasítást betartva sikerült megőrizniük minimális előnyüket a vasiaknak.

Kupaktanács Váradi Attila edző vezetésével az alapszakaszban harmadik helyen álló Szombathelyi Sportiskola csapatánál Fotó: Szendi Péter

Szombathelyi Sportiskola KA-Alba Fehérvár 62-86 (20-24, 9-25, 21-19, 12-18). - Szombathely, U16-os mérkőzés.

Szombathely: Friedl 12, Kenéz 4, Verasztó 24/6, Gyuk 13, Bogár 3. Csere: Sövegjártó, Rédei, Szabó B. 3, Pásztor, Nárai 3, Gosztola, Zernovácz.

Az első negyedben jól tartották magukat a szombathelyiek, de a folytatásban hibát hibára halmoztak. Ezt kihasználva a szünetre tetemes előnyt szerzett a fehérvári csapat. A folytatásban a - nyugati - csoport éllovasa jól őrizte előnyét, és ilyen arányban is megérdemelten nyert.

OSE Lions-Körmendi Törp-ördögök 51-52 (8-25, 15-9, 11-7, 17-11). - Oroszlány, U16-os mérkőzés.

Körmend: Takács K. 4/3, Huff 3, Kiss B. 23/9, Kiss M. 10, Monek 6/6. Csere: Vargovics 6/6, Major, Darázs. Edző: Kocsis Tamás, Szalai János.

Szenzációsan kezdték a meccset a körmendiek, az első negyedben 17 pontos előnyt szereztek. Ezután viszont elkényelmesedtek, így fel tudtak zárkózni a hazaiak, sőt öt perccel a mérkőzés vége előtt már vezettek. Némi szerencsével - Kiss Benedek büntetőivel - azonban az utolsó fél percben sikerült fordítani.

ZTE KK-Körmendi Törp-ördögök 75-64 (15-18, 21-19, 21-11, 18-16). - Zalaegerszeg, U16-os mérkőzés.

Körmend: Darázs, Takács K. 8/6, Kiss B. 18, Kiss M. 27/3, Monek 8. Csere: Vargovics 2, Major 1, Szálas.

Betegségek miatt csupán nyolc hadra fogható játékosa maradt a körmendieknek. De nagyon jól játszottak a magassági fölényben lévő, jó szerkezetű egerszegiek ellen. A második félidő elejéig sikerült egálon tartani magukat, utána azonban elfáradtak, és végül tisztes vereséget szenvedtek.

A kiemelt kadetbajnokság nyugati csoportjának alapszakaszában a szombathelyiek a harmadik, a körmendiek az ötödik helyről várják a januári folytatást.