2017.01.28. 19:25

Elgázolta a szombathelyi csapat a listavezető Alba Fehérvárt - Parádés Falco-győzelem

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójának a rangadóján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely alapos verésben részesítette a listavezető Alba Fehérvárt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Alba Fehérvár 89-61 (21-17, 21-16, 22-21, 25-7).

- Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Farkas G., Török R.

Falco: Medford 2, Govens 9/3, Váradi B. 23/15, Pusztohvar 21/15, Zsigeranovics 13. Csere: Tóth N. 8, Bognár 2, Kovács P. 3/3, Barham 5/3, Simon K. -, Hódi 3/3, Kovács B. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Alba: Taylor10/6 Edwards 7/3, Shepard 11/3, Lóránt 22/3, Keller Á. 4 Csere: Kellek I. 4/3, Farr -, Tóth P. -, Burgess 3/3, Nshimba -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 7-4. 7. perc: 17-12. 14. perc: 30-23. 19. perc: 37-27. 24. perc: 55-40. 27. perc: 60-51. 30. perc: 64-54. 34. perc: 77-56. 37. perc: 83-59. 39. perc: 86-59.

Kipontozódott: Farr (34.).

Mindkét oldalon kimaradt dobásokkal kezdődött a mérkőzés, idegesnek tűntek a csapatok. A hazaiak nyugodtak meg előtt, Pusztohvar triplája hatott jótékonyan. Begyorsult a játék, a vendégek jobbára büntetőkből voltak eredményesek, felváltva vezettek a felek. Aztán átvette az irányítást a Falco - Váradi és Zsigeranovics termelte a pontokat. Az Alba ott loholt roppant szervezett ellenfele nyomában, de nem tudta utolérni. Aztán a Lóránt által vezérelt Alba a második etap elején kiegyenlített (12. perc: 23-23). De csak egy pillantra. Ismét meglódult a Falco. Jól védekeztek, jól lepattanóztak a hazaiak (14. perc: 30-23). Csak a játékvezetőkkel nem tudtak kibékülni a szombathelyi szurkolók. Közben egészpályás letámadásra váltott a vendég, mindent megpróbált, hogy lefékezze a házigazdát. Barham már a 15. percben begyűjtötte a negyedik hibáját. Irányította a meccset a Falco, de nem mentek a dobások, többször a tiszta helyzet is kimaradt. Igaz, a vendég is pocsékul célzott távolról. Araszolgatott a Falco, nehezen születtek a pontok. Ettől függtelenül az etap vége felé már tíz pont volt a hazai fór (37-27). És ebből kilenc meg is maradt nagyszünetre - vastaps kísérte öltözőbe a Falcót (20. perc: 42-33).

Fordulás után folytatódott a csata. A mérkőzés ezen szakaszában a szombathelyiek két amerikai gólgyárosa, Medford és Govens egyránt két pontnál járt. Váradi, Pusztohvar és Zsigeranovics vette át e szerepüket. Főleg Pusztohvar lendült bele nagyon - gyors egymás utánban hintett három triplát (24. perc: 55-40). De az Alba kilábalt a hullámvölgyből, annak is köszönhetően, hogy támadásban azért akadt hiba a vasiak játékában. Szekulovics mester időt kért, hogy megnyugtassa övéit (17. perc: 60-51). Sikerült megtörni a fehérváriak lendületét. Így maradt a tíz pontos különbség az utolsó játékrészre (30. perc: 64-54). A negyedik negyednek Barham, Tóth Norbert, illetve Edwards és Farr is négy hibával futott neki. Váradi triplája vezette fel az etapot. Pusztohvar duplája után pedig szűk egy perc után máris időt kért a vendég kispad (69-54). Lóránt nagyon nem akart kikapni, de nem igen akadtak társai. A Falco egységesebb volt, megosztoztak a terheken a játékosok. Jó úton haladtak a hazaiak a győzelem felé. A vendégek pedig egyre nehezebben viselték a nyomást: Farr vezette le a dühét a kispadot védő plexin. Váradi ötödik triplája után húsz pont fölé kúszott a hazai előny (34. perc: 77-56). Korán eldőlt a mérkőzés - parádézott a Falco. Rohant, küzdött az Alba, hiába. Sőt, az utolsó percekben már azért kellett harcolnia a listavezetőnek, hogy elkerülje a kiütéses vereséget (37. perc: 83-59). De a Falco egy pillanatra nem engedett ki - és nagyszerű győzelmet aratott.