Élre állt a Sárvár NB II-es női kézilabdacsapata

Remekeltek NB II-es női kézilabdacsapataink a hétvégi, 7. fordulóban. Mindhárom gárda begyűjtötte a két pontot.

Gergácz Zoltán

Sárvár: TAKÁCS - KERTÉSZ 7, PINTÉR 7, ZSO- HÁR 3, PUPP 3, GOLOVKO 8, SOÓS 1. Csere: BŐSZE 2, Varga E., Fehér, Varga D., Horváth, Varga N. Edző: Vilics Tamás.

A tavalyi bajnok házigazda pontveszteség nélkül az élről, míg a Sárvár a második helyről várta a csoportrangadót. A komáromi csapat diktálta a tempót, és rendre eredményes átlövéseivel az 5. percben 4:2-re vezetett. Ezt követően a vasiak áttértek az 51-es védekezésre, és a 15. percben fordítottak (8:10). Nagy volt az iram, fej fej mellett haladt a két csapat (26. perc: 15:15). A finisre a sárváriak kicsit elszundítottak, a listavezető élt a helyzettel.

Fordulás után a Komárom a 40. percig tartotta ötgólos előnyét (22:17), majd az agresszívan hatos zónára váltó és küzdeni tudásból jelesre vizsgázó sárváriak megkezdték a felzárkózást, és egy 1:9-es sorozatot produkálva magabiztosan nyertek, és ezzel a tabella élére kerültek. - Ifi: 30:28 (14:13). Ld.: Soós 10.

Mór-Celldömölki VSE-Mávépcell 21:27 (8:17). - Mór, 50 néző, vezette: Békés, Hofbauer.

Celldömölk: Mendel - Kazári 1, SZOMORKOVITS L. 6, SZOMORKOVITS A. 8, Fűzfa 2, Szilvágyi 7, Tóth 2. Csere: Farkas 1, Balogh, Dobány, Nagy. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A jól játszó celliek ragadták magukhoz a kezdeményezést (6. perc: 1:5), és a tabellán elfoglalt helyezéshez méltóan magabiztos győzelmet arattak. A 36. percben már 9:20 állt az eredményjelzőn, ezt követően a kispadosok is bizonyíthattak. - Ifi: 31:20 (15:9). Ld.: Dobány 7, Németh 6.

Dr. Lupo-Büki TK-SZESE Győr 25:24 (12:12). - Bük, 200 néző, vezette: Ács, Báder.

Bük: PALKOVITS - Pupp K., UDVARDI 8, ELEKES 1, SZONDY 2, VARGA B. 5/1, HEGYI 5. Csere: Harasztovics, Farkas 2, SZALAI 2, Pukler, Pupp, Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

Második hazai mérkőzésén a Bük a még veretlen Győrt fogadta. Lüktető iramú találkozón hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny. Szünet után a bükiek megléptek három góllal (40. perc: 17:14), ám az 59. percben már 23:23 volt az állás. Sőt, az izgalmas véghajrában, büki emberhátrányban egy gól oda. Fél perccel a hármas sípszó előtt a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, majd hat mp-cel a vége előtt Szalai labdaszerzése után Szondy a győztes találatot is megszerezte. - Ifi: 29:27 (18:10). Ld.: Gacs 10, Radics 9.