2009.04.30. 02:29

Fontos meccset bukott el a büki kézilabdacsapat

Körkép - Négy NB II-es női kézilabdacsapatunk közül a finishez közeledve egyedül csak a második helyen álló Celldömölk tudta gyarapítani pontjai számát az elmúlt hétvégi, 18. fordulóban.

Gergácz Zoltán

Körmendi DMTE-Komáromi AC 29:32 (16:14). - Körmend, 50 néző, vezette: Gyalog, Juhászné.

Körmend: Seiler - Balogh 8/3, Tóth 4, Németh 4/1, Szőke 3/1, Kiskós 6, Vincze N. 2. Csere: Szoták 2, Dévai A. (kapus), Dévai K. Játékos-edző: Kiskós Kitti.

A csoport éllovasa ellen a körmendiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és az első játékrészben többször is vezettek két góllal. A hazaiak lendülete a második játékrész 10. percéig tartott (20:15), ezt követően a vendégek egy 6:0-s sorozattal átvették a vezetést, és ha nehezen is, de kicsikarták a papírforma-győzelmüket. - Ifi: 37:25 (23:9). Ld.: Vincze N. 14/3, Sály 10.

Móri KC-Celldömölki VSE-Mávépcell 18:30 (12:12). - Mór, 50 néző, vezette: Hégli, Krónavetter.

Celldömölk: MENDEL - Szilvágyi 6, Foglszinger, Szomorkovits A. 6, Szomorkovits L. 1, Kazári 4, GEIGER CS. 1. Csere: Balogh (kapus), Farkas 1, Fűzfa 1, GEIGER SZ. 10, Dobány. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első játékrészben - bár végig fej fej mellett haladtak a csapatok - a 20. percig a celliek voltak lépéselőnyben, a hazaiaknak csak 8:8 után sikerült először előnyhöz jutniuk. Elsősorban azért, mert a vendégek sok technikai hibát vétettek. Szünet után összekapta magát a vasi gárda, és magabiztosan nyert. - Ifi: 33:12 (19:5). Ld.: Karvalics, Dobány 3-3.

MOGAAC Mosonszolnok-Sárvári Kinizsi 24:20 (13:11). - Mosonszolnok, 100 néző, vezette: Őri, Varga.

Sárvár: Takács - Kertész 4, Bősze 2, Pupp 8, Zsohár 3, Golovko 1, Varga E. Csere: Bátorfiné (kapus), Fehér 1, Molnár, Varga D., Soós 1. Edző: Vilics Tamás.

Igazi presztízscsatát vívott a csoport hatodik és hetedik helyezettje. Mindkét gárda keményen védekezett. Szünet után a vendégek kaptak előbb lábra, s a 36. percben sikerült átvenniük a vezetést. Ám ezt követően szétesett a sárváriak támadójátéka, s jobb finisükkel a mosonszolnokiak magabiztosan tartották otthon a két pontot. - Ifi: 24:20. Ld.: Soós, Fehér 5-5.

Dr. Lupo-Büki TK-Győrújbarát 18:24 (5:10). - Bük, 200 néző, vezette: Porogi, Tóbiás.

Bük: Harasztovics - Binder 4, Szalai, Elekes 1, Szondy 2, Varga 4/2, Hegyi 3. Csere: Palkovits (kapus), Petrik 3, Rupp R. 1, Farkas, Horváth, Pupp K., Fazekas. Edző: Mátés István.

A rutinos játékosokkal erősített Győr ellen 3:3-ig tartotta magát a büki csapat, aztán a vendégek percei következtek (18. perc: 3:8). Szünet után mindkét gárda jól védekezett, ennek tulajdonítható a kevés gól (41. perc: 6:11). Aztán belelendültek a csapatok, de a bükieknek nem sikerült közelebb kerülniük. - Ifi: 25:24. Ld.: Kovács 7, Radics 7.