2009.03.24. 03:26

Kikapott a SZoESE, a Szentgotthárd és a Celldömölki VSE NB II-es csapata

Körkép - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság soros fordulójában a CVSE, a Gotthárd és a SZoESE gárdája is vereséget szenvedett.

Gotthárd: Monek - Jakab 2, dr. Woth 3, Császár 4, Ernst A. 1, ERNST P. 4, KOCSIS GY. 11. Csere: Vilics L. 2, Vilics Á. 2, Hegyi, Poszavetz. Játékos-edző: Ernst Attila.

A papírforma vendégsikert ígért, hiszen az Komárom élcsapatnak számít, ráadásul elég jó összeállításban érkezett Gotthárdra, a hazaiak viszont munkahelyi elfoglaltság és sérülés miatt több kulcsjátékosukat nélkülözték. Ennek megfelelően a Komárom magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott. - Ifi: 24:21 (11:12). - Jók: Vilics Á. 6, Huszár 5.

Ácsi Kinizsi SC-Celldömölki VSE-Mávépcell 30:19 (13:8). - Ács, 150 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth, Jancsó.

CVSE: HARKÁLY - László, Bakonyi 2, Rozmán 4, AHMETOVICS 4, Kazári 3, Berghoffer 5. Csere: Ludvig 1, Dénes, Németh Z. Edző: Fancsali Ferenc.

A esélyes hazaiak dolgát eleinte megnehezítették a celliek (12. perc: 4:3), ám a találkozó sorsa már az első félidőben eldőlt (21. perc: 11:4). A vasiak nem tudtak újítani, támadásban és védekezésben is sok hibát vétettek, végül komoly vereségbe futottak bele. - Ifi: 28:25 (16:14). - Jók: László 7, Rozmán, Günther 4-4.

Szombathelyi Egyetemi SE-Veszprémi Egyetemi SC 30:33 (13:16). - Szombathely, 50 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kálmán, Nagy.

SZoESE: Orbán - Szakács P. 3, Lepsényi 3, Németh 2, Benczik 4, Szalai 4, SKODA 9. Csere: Bita (kapus), Pekár 2, Csipszer 1, Józsa 2. Edző: Kó-sa Ottó.

Jól kezdtek a hazaiak (12. perc: 8:6), aztán váratlanul hullámvölgybe kerültek (19. perc: 8:11). A folytatásban is ez volt a jellemző: hol ment a játék a szombathelyieknek (42. perc: 20:19), hol pedig sokat hibáztak (48. perc: 20:23). Ugyanakkor a SZoESE egyetlen pillanatig nem adta fel, de a végjáték (59. perc: 29:30) a végig kiegyensúlyozottabban teljesítő vendégeknek sikerült jobban. - Ifi: 14:36 (9:18). - Jók: Szakács T. 7, Hegedűs 5.