2006.07.04. 02:29

Ma rajtol a birkózó Eb

Ma négy szabadfogású súlycsoport küzdelmeivel kezdődik meg a junior (18-20 éves) birkózók Európa-bajnoksága, amelynek az Aréna Savaria adhat otthont. ...

Mórocz Zsolt

Ma négy szabadfogású súlycsoport küzdelmeivel kezdődik meg a junior (18-20 éves) birkózók Európa-bajnoksága, amelynek az Aréna Savaria adhat otthont. Tegnapra már be is népesült a szombathelyi kontinensviadal helyszíne, igaz, egyelőre csak a Sugár úti, edzőteremben berendezett csarnok. Itt ejtették meg a nyitó szakág, a szabadfogásúak első napi - 50, 60, 74 és 96 kilós - fellépőinek mérését és sorsolását. Az első nagy feladaton, a fogyasztáson mind a 23 szabadfogású ország küldötte sikeresen átesett; így az 50 kilóban 11-en, a 60-ban 18-an, a 74-ben 21-en, a 96-ban pedig 13-an léphetnek ma szőnyegre. A legkisebb súlyban induló magyarnak, Kántor Gábornak (Haladás-Csepel) elég nehéz falat, egy azeri ellenfél jutott. Ha tudja venni az akadályt, akkor a török és belorusz összecsapás győztesével találkozik a négy közé jutásért. Beischlag Péter (Csepel) egy lengyellel kezd, győzelem esetén vagy az ukránnal, vagy a némettel folytatja. Veréb Istvánnak (Haladás-Force) egy jó erejű litvánt rendelt a sors a 16 közé jutásért, a negyeddöntőbe viszont egy lengyel vagy egy macedón legyőzésével vezethet az útja. A magyar szabadfogású csapat eddigi legeredményesebb tagja, a tavalyi junior Eb-n ötödik Bóna Dániel (Csepel) egy spanyol ellen rögtön a negyeddöntőbe juthat, a négy közé viszont a belorusz vagy a német fiút kell legyőznie. A helyzet az, hogy erős a mezőny, minden energiájukra és a közönség buzdítására is nagy szüksége lesz versenyzőinknek.

A mai program. 9.00- 13.00 selejtező mérkőzések, majd a vi-gaszági küzdelmek az 50, a 60, a 74 és a 96 kilós súlycsoportban. 17.00-17.45 megnyitóünnepség. 17.45-18.45 mérkőzések a harmadik helyekért. 18.45-től döntők, eredményhirdetések. A versenyeket ingyenesen lehet megtekinteni.

Holnap, a szabadfogásúak zárónapján Tőzsér Sándor (55 kg), Ferenc Ádám (66), Szentiványi Csaba (84) és Ács Bence (120) lesz a magyar induló.