2013.12.17. 18:40

38 ponttal vesztett a Körmend Kijevben

Kijev - Nagy vereségbe szaladt bele Ukrajnában az Inkognito Fashion Körmend kosárlabdacsapata, így egy győzelemmel a negyedik, utolsó helyen zárt az EuroChallenge D csoportjában.

Németh Zsolt

A két csapat Körmenden rendezett találkozója az EuroChallenge elmúlt két évének legtöbb pontot hozó találkozója volt: a piros-feketék mélyről felállva, hosszabbítás után nyertek 103-99-re.

A visszavágó is gyors kosarakkal indult. El-Amin és Török pontjaival vezetett is a Körmend. Az első negyed közepén 13-13 volt az állás, majd egy bekapott kosár és az első csapatszemélyi után Hencsey Tamás kért időt. Ez úgy tűnt, a hazaiakra volt jobb hatással, elléptek 20-13-ra.

A negyed végéig Moore és Rakocsevics kosaraival zárkózott a Körmend, egészen 20-19-ig. Egy darabig tartotta a szoros eredményt a vendégcsapat, aztán hattal ellépett a Kijev, főleg a hatékonyabb triplamutató okán. A második játékrész közepén tízre nőtt a különbség, újabb időkérésre kényszerült Hencsey Tamás. Később Otvercsenko kétszer is betalált távolról, majd így tett Humphrey is, máris 19 volt közte (19. perc. 54-35).

Tizenhét pontja ellenére Zsarko Rakocsevicsnek (9) sem ment a kijevi vendégszereplésen (Fotó: Szendi Péter)

A nagyszünetig ebből Rakocsevics faragott le három pontot. Ekkor a Kijev már 22 lepattanónál tartott, míg a Körmend csak 13-nál. Hamarosan 20 pont fölé kúszott a különbség. A kijeviek minden második triplája célt talált tovább növelve ezzel az előnyüket , már 14 hárompontosnál tartottak (26. perc: 76-47).

A 30. percben Otvercsenko duplájával már a harmincat is meghaladta a differencia, eldőlt a mérkőzés, és ezzel a csoport harmadik helyének sorsa is. Az utolsó tíz percben érdemben már nem változott semmi, a 16 triplával záró Kijev megközelítette a negyven pontos különbséget a kevés ellenállást tanúsító vendégekkel szemben. Kiugró volt az egymás kiszolgálásában mutatott különbség is. A hazaiak 28 gólpasszt adtak egymásnak, míg ez a Körmendnél csak hétszer történt meg. A reményekkel ellentétben így nem sikerült győzelemmel zárnia a Körmendnek az idei EuroChallenge sorozatot és a csoport utolsó helyén zárt egyetlen győzelemmel.

BC Kijev -Inkognito Fashion Körmend BC
102-64 (20-19, 34-19, 30-16, 18-10).
Kijev, 1000 néző, férfi kosárlabda EuroChallenge csoportmérkőzés,
vezette:
Maciulaitis (litván), Suslov (észt), Racys (svéd).

Kijev: Coleman 2, HUMPHREY 18/18, OTVERCSENKO 19/15, DAVIS 18, Sandul. Csere: Kondratyev 10, Podoljan 13/9, Piscsikov 4, Bobrov 13/3, Krutous 5/3. Edző: Vitalij Csernij.

Körmend: Moore 11, El-Amin 21/6, Ferencz 3/3, Török 8, Rakocsevics 17. Csere: Grebenár , Kusnyer 4, Kutasi , Sömenek , Sonyák . Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 13-13. 10. perc: 20-19. 13. perc: 25-24. 15. perc: 37-27. 25. perc: 70-45. 30. perc: 84-52. 36. perc: 93-60. 39. perc: 99-64.

Kipontozódott: Sandul a 37. percben.