2009.09.11. 20:20

Tizenöt pontos körmendi vereség

Körmend – Az V. Mogyorósy Szilárd emléktorna első, pénteki játéknapján a Körmend kosárcsapata 80:65-re kikapott a Fürstenfeldtől, így szombaton a harmadik helyért játszhat.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

BC Körmend – Fürstenfeld Panthers  65:80 (19:15, 12:27, 15:15, 19:23). – Körmend, 600 néző, férfi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Magyari, Dogmanovics.
Körmend:
Thomas 9, Fodor G. 9, Ferencz 3/3, Scott 14/3, Beard 11. Csere: Hegedűs 5, Kutasi 2, Trummer 9/9, Kocsis 3/3. Edző: Sabáli Balázs.
Fürstenfeld, legjobb dobók: Youngblood 23/12, Penigar 22/3, Heinle 10/3. Edző: Bob Gonnen.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9:4. 8. perc: 18:12. 12. perc: 23:23. 15. perc: 23:32. 23. perc: 34:53. 25. perc: 38:53. 27. perc: 46:53. 35. perc: 56:67.

A körmendieknél Tóth Gergő bokasérülése miatt kihagyja a tornát, de Jermaine Thomas hátizomhúzódása rendbe jött, és az irányító játékra jelentkezett.
A hazaiak már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést és igyekeztek ellépni riválisuktól (4. perc: 9:4). A dobásaik azonban olykor pontatlanra sikerültek, így 4-5 pontos különbségnél többet nem tudtak kiharcolni. A második negyedben a vendégek szigorítottak védekezésükön, ami nem ízlett a piros-feketéknek – 17:4-es sorozattal fordított az ellenfél (15. perc: 23:32). A vasiak a folytatásban sem találták a ritmust, így tovább növelte előnyét a Fürstenfeld (20. perc: 31:42). A szünet után folytatták jó sorozatukat az osztrákok (23. perc: 34:53), de Trummerék a nagy hátrányban sem adták fel. Javítottak védekezésükön, s ezzel egy 12:0-s rohamot alapoztak meg (27. perc: 46:53). A negyed végén azonban már csak a vendégek találtak be, ezzel újra tíz pont fölé tornázták vezetésüket (30. perc: 46:57). Az utolsó etapban az amerikai légiósok játékára építő Fürstenfeld már nem adta ki kezéből a győzelmet, sokkal összeszokottabban és frissebben játszottak a piros-feketéknél.

- Az elején koncentráltan védekeztünk és jól támadtunk, de a második negyedben az ellenfél lerohanása megzavart minket. A fáradtság miatt aztán a figyelmünk is csökkent és sajnos rosszul is dobtunk – értékelt Sabáli Balázs.

A torna másik mérkőzésén a ZTE 81:59-re nyert az Oberwart ellen.
A szombati program. A 3. helyért, 17.00: Körmend – Oberwart. Döntő, 19.00: ZTE - Fürstenfeld