Sportvilág

2015.08.16. 18:40

Tizenharmadik az Eb-n a magyar U16

Szófia - Tizenharmadik helyen zárta az U16-os fiú B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságot Magyarország válogatottja.

Az Eb utolsó két napján a 13 16. helyért játszhatott a magyar U16-os válogatott.

Magyarország -Csehország 55-54 (18-6, 13-18, 18-16, 6-14).

Magyarország: Kiss 12, Füzi 9, Fazekas M. 4, , Fazekas Cs. 6, Katona 9. Csere: Somogyi 4/3, Werner 2, Zsebe 1, Oroszi 2, Németh 6. Vezetőedző: Váradi Attila.

Az első negyedben állva hagyta ellenfelét a magyar csapat (18-3), ám a félidőre hét pontra felzárkózott a cseh együttes (31-24). A negyedik negyedben utol is érte a mieinket (37. perc: 53-54). A két nagyon fáradt csapat csatájában a továbbiakban már csak egy kosár esett, és az a magyaroké volt.

A csehek elleni győzelem azt jelentette, hogy a 13. helyért játszhatta az utolsó helyosztót Váradi Attila együttese.

Magyarország- Ausztria 72-65 (14-13, 16-10, 20-13, 22-29).

Magyarország: Kiss 6, Katona 15, Füzi 12, Fazekas Cs. 15/3, Fazekas M. 12. Csere: Somogyi 9/6, Werner , Zsebe , Németh 3/3, Oroszi .

Jó játékkal 8-3-as vezetést szerzett a magyar csapat, s bár ebből az első negyed végére csak egy pontnyi fór maradt, a folytatásban sikerült elhúzni, és a negyedik negyed elején már 18 ponttal jártunk előrébb, mint az osztrák gárda (33. perc: 58-40). Az etap derekán bekövetkezett rövidzárlatot kihasználva négy pontra felzárkózott Ausztria együttese (65-61), de tovább már nem, mert a finisben rendezni tudta sorait a magyar alakulat.

Magyarország csapata öt győzelemmel és négy vereséggel a 13. helyen zárta az Eb-t.

Gratulálok a csapatnak, az egész Eb-n a nemzeti színekhez méltóan küzdött. Minden mérkőzésre maximálisan felkészült és ott mindent meg is tett, hogy a maximumot nyújtsa összegzett a szombathelyi Váradi Attila.