Vasi foci

2014.03.31. 14:20

Megyei II.: Pályán a szombathelyi, körmendi, sárvári gárdák

Vas megye - A 20. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathely-, Körmend- és Sárvár-csoportjában.

Szombathely-csoport

Hazai pályán vesztett pontokat a éllovas jól küzdő Ják ellen. A Vasszécseny Söptén rúgott hét gólt, így három pontra megközelítette a Csepreget.

Lukácsháza – Honvéd Sé 5-0 (0-0)

Lukácsháza, 150 néző, vezette: Vámos L.

Gól: Bárdics (50.), Horváth P. 2 (54., 83.), Komálovics Á. (62.), Komálovics M. (91.),

Kiállítva: Komálovics Á. (70., Lukácsháza).

Lukácsháza: PUNGOR – KISS (HORVÁTH P.), KOVÁCS, HORVÁTH B., SZENTKÚTI – KOMÁLOVICS M., NÉMETH R., KOMÁLOVICS Á., VARGA (BÁRDICS) – AL HERSH, NÉMETH CS. (SZIGETVÁRI).

Honvéd Sé: Pajor – Séfer, Kovács, Szerdahelyi, Uri (Horváth) – Sélley, Kámán, Soós (Süle), Kovács – Parti (Czlenner), Sümegi.

Az első félidőben a hazai csapat nem talált fogást a bunkerfutballra berendezkedő séi csapaton. Szünet után a gyors hazai gól feljebb csalogatta a vendégeket, így a hazaiak kedvükre szőhették támadásaikat, amelyeket jó százalékban ki is használtak! Győzelmük felett érzett örömüket beárnyékolta egyik játékosuk sportszerűtlen viselkedése!

Gyöngyöshermán-Szentkirály - Táplánszentkereszti Fc 0-0 (0-0)

Szombathely, 100 néző, vezette: Bereczky Cs.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Biró – Szabó (Nardai), Horváth B., Horváth T., Szemes – Hegedűs, Kis, Marton (Szárnyas), Dénes – Németh (Nagy), Kondor

Táplánszentkereszti Fc: Bakucz – Máté, Vertetics, Pék, Kölkedi D. – Tamás, Preiczer (Maczek), Kölkedi B., Gergácz – Horváth (Szücs), Nagy.

Igazságos döntetlen született.

Söpte – Vasszécseny 1-7 (0-4). – Söpte, 80 néző, vezette: Böndicz Cs.

Gól: Varga (82.), illetve Horváth D. 3 (7., 15., 27.), Papp 2 (17., 62.), Balázs 2 (58., 72.),

Kiállítva: Pereszteghy (57.).

Söpte: Kovács I. (Sándor) – Pereszteghy, Nyul, Szakács (Takács), Varga A. – Udvardi, Inzsöl, Molnár, Varga – Kovács, Dejcsics.

Vasszécseny: Kovács T. – Kontics, Horváth G., KOVÁCS SZ. (Bori), Szakács – Pető (Tóth), HORVÁTH D., PAPP, Boda – Viszked (BALÁZS), Szalai.

A remek időn kívül túl sok mindennek nem örülhettek a hazai szurkolók. A söptei csapat indiszponált játékát hét góllal büntette a lelkes és szimpatikus vasszécsenyi együttes.

Tápláni Ksk: – Torony: 3-0 (1-0)

Táplánszentkereszt, 150 néző ,vezette: Csuk A.

Gól: Orsós (17.), Rajzinger (55.), Horváth (83.),

Tápláni Ksk: Somogyi – Zséder, Balázs, Hujber, Badics – Muzsai (Horváth), Schimmer, ORSÓS, P SZABÓ – HAJMÁSI, RAJZINGER (Fürdős).

Torony Ksk.: Németh Á. – Németh, Binger (Szarka), Jagodics, Karcsics (Kovács) – Rácz, Kovács, Nagy (Leidl), Albert – Farkas, Szakály.

Szervezett, kemény csapattal találták szemben magukat a hazaiak, akik összességében megérdemelt győzelemmel örvendeztették meg rég nem látott szurkolóikat.

Újperint: – Szentpéterfa: 2-0 (1-0)

Szombately, 80 néző, vezette: Molnár T.

Gól: Windisch (29.), Polhammer (83.).

Újperint: Janzsó – VARGA, Mészáros, Török, Nardai – Tóth A., Vas (Tóth B.), Polhammer (Török), Windisch (Wágner) – Büki (Szabó), NAGY (Laki).

Szentpéterfa: Lugosi – Leidli, Hujber, Jurasits, Kántor – Kovács, Wágner, Varga, Rapi (Kurcz) – Wágner (Bárdics), Máté (György).

A hazaiak győzelme megérdemelt, a helyzetek alapján nagyobb arányú is lehetett volna.

Kőszeg: – Felsőcsatár: 2-0 (1-0)

Kőszeg, 250 néző, vezette: Németh L.

Gól: Slankovits (22.), Osztrosits (öngól) (77.).

Kőszeg: Neczpál – Mihácsi (Kelemen), Lackner (Oláh), Pónácz, Horváth P.- Táncsics, GUGCSÓ, KOVÁCS ZS. (Kovács P.), SLANKOVITS – Horváth N., Németh (Komonszky).

Felsőcsatár: NEUBAUER – Gerencsér, Csoknyai, Kopácsi, Németh (Cseri) – KRANCZ, Horváth, SCHMALZL, Osztrosits – Udvardi (Tóth), Kiss (Simon).

Szép időben sok néző előtt esett egymásnak a két csapat. Egy szöglet után megérdemelten kerültek előnybe a hazaiak. Szünet után sorra dolgozta ki lehetőségeit a vendégcsapat, de a hazaiak növelték előnyüket. Megérdemelt hazai siker született. A hazai csapat jobbulást kíván a súlyosan megsérült Lackner Lászlónak!

Csepreg – Ják 0-0 (0-0)

Csepreg, 100 néző, vezette: Újházi Zs.

Kiállítva: Török (50., Ják).

Csepregi: Sass – Horváth, Kis-Nemes Máté, Kis-Nemes Milán, Szabó (Oláh) – Pócza, Büki, Molnár, Horváth – Varga, Ravadich.

Ják: MATYI – BŐDI, SVOB, GICZI (ISZAK L.), CZEGLÉDY – MÁTÉ, ISZAK R. (DOBOS Á.), VARGA (DOBOS P.), ZAB – TÖRÖK, NÉMETH (ISZAK Á.)

A rengeteg helyzet ellenére a csepregi csapat lövései nem találtak utat a kapuba, így a mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárult. A jáki csapat minden dicséretet megérdemel, mert remekül küzdött, s ezzel rászolgált az egy pontra. Igaz az elég tartalékosan felálló Csepreg ellen.

Elektromol-Spari – Balogunyom: 1-0 (0-0)

Szombathely, 70 néző, vezette: Szalay P.

Gól: Varsányi (77.).

Elektromol-Spari: PUNGOR – Varga, TÓTH, Kelemen, DIENES – VARSÁNYI, Majthényi (Molnár A.), Molnár R., Szijártó – Németh (Farkas), Pulai.

Balogunyom: KÁLDI – Völgyi, Hajós, DÁVID, Mészáros – Szén, Szép, Doktorics, Teklits – Dankovics (Mészáros), Szalay.

A több helyzetet kidolgozó hazaiak egy bombagóllal nyerték meg a mérkőzést.

Körmend-csoport

A Szakonyfalu és a Körmndi Téglagyár is nagyarányú győzelmet aratott, így tovább folyik a versenyfutás az élen. Az utolsó két meccsén sok gólt kapó Vasalja most magabiztosan nyert a Viszák ellen aki így lecsúszott a dobogós helyről.

Tuti Textil Körmend – Rábahídvég: 1-2 (0-1)

Körmend, 100 néző, vezette: Samu Cs.

Gól: Horváth (81.), illetve Boda (19.), Smolczer (58.)

Tuti Textil Körmend: Bohus – Jankó, Lukács, Káptalan (Balla), Molnár – Meixner (Pál), Horváth, Winkelbauer, Nagy (Kósik) – Esztergályos, Jóna.

Rábahídvég: GÓGER – Németh, Déri, Nagy, Varga – VASS P. (Horváth), Smolczer, Siklósi, Boda – Svajda (Pap), Horváth (Vass J.)

Megérdemelten nyert a motiváltabban, jobban futballozó vendégcsapat.

Nádasd – Őriszentpéter: 1-0 (1-0)

Nádasd, 80 néző, vezette: Szabó Z.

Gól: Zsoldos Attila (34.).

Nádasd: Zsiga – Kovács, AZANGER, SZAKÁLY GY. (Horváth), Sipos (Szakály Á.) – Zsoldos András, Mesterházi (Pálmai), Pesti (Elekes), FÖLDES – Károly, ZSOLDOS ATTILA.

Őriszentpéter: SÁLY F. – Pongrácz, Embersics (Pacsai), Mácsek, Kiss – Horváth, Sály K., Baján, Iván – Törő (Szabó), Cservék.

A Nádasd megérdemelt győzelmet aratott. Már az első félidő közepén vezetést szerzett a hazai csapat Zsoldos Attila révén. A második félidőben fokozták a nyomást, mivel azonban 3-4 kihagyhatatlan ziccer is kimaradt, maradt az 1:0.

Vasalja – Viszák 3-0 (1-0)

Vasalja, 110 néző, vezette: Elek T.

Gól: Páll Tamás 2 (3., 57.), Hets Zoltán (68.).

Vasalja: JURANOVITS – HORVÁTH A. (VISERÁLEK), PÉTER (KOVÁCS), ESZTERGÁLYOS R. (ESZTERGÁLYOS E.), HETS (KISS) – PÁLL Á., ALMÁSI, FARSANG, NAGY – PÁLL T., GROSZ (HORVÁTH F.).

Viszák: Szabó – Herman, Könye, Seres, Agg (Kránicz) – Császár, Török, Tóth, Horváth – Pethő, Benkő (Toplak).

A múlt hetekben „kitömött" hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.

Egyházasrádóc – Csákánydoroszló: 5-1 (2-1)

Egyházasrádóc, 80 néző, vezette: Szabó III. Z.

Gól: Loibenbeck A. 2 (24., 89.), Molnár (32.), Loibenbeck R. (83.), Balogh (91.), illetve Balla (36.).

Kiállítva: Dancs (70., Csákánydoroszló).

Egyházasrádóc: Gombos – TAKÁCS D., Vilics Á. (Papp), Takács K, Budai – MOLNÁR, Vilics B., Kazinczki (Balogh), Kertes (Weiner) – Loibenbeck R., LOIBENBECK A.

Csákánydoroszló: ESZTERGÁLYOS – HORVÁTH R. (Görcsi), Petrovics, Balla, Leibinger – Moór, Dancs, Gersli, Biczó – Németh R. (Horváth M.), Németh A. (Tóth).

Közepes színvonalú mérkőzésen. a mezőnyben szervezetten játszó vendégek ellen a hajrában lőtt gólokkal megérdemelten nyert a jobb erőkből álló hazai csapat!

Rábagyarmat – Rábatótfalu: 1-2 (0-0)

Rábagyarmat, 60 néző, vezette: Horváth Á.

Gól: Esztergályos R. (72.), illetve Varga (öngól) (58.), Dancsecs Attila (88.).

Kiállítva: Düh (54., Rábatótfalu).

Rábagyarmat: FALB – NÉMETH D, ESZTERGÁLYOS R., VARGA, NÉMETH L.- DANCSECS, NYÁRI, ESZTERGÁLYOS P., HORVÁTH – ESZTERGÁLYOS I. (MÁKOS), KÁROLYI.

Rábatótfalu: Soós (Senkó) – Düh, Kóczán P., Mikos, Kóczán L. – Éder (Pukhely), Kovács (Robán), Huszár, Dancsecs – Anderkó, Siklér.

A vendégcsapat nem érdemelt győzelmet, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Csörötnek – Szakonyfalu 1-6 (1-2)

Csörötnek, 70 néző, vezette: Kovács Zs.

Gól: Soós (44.), illetve Herczeg (21.), Bartakovics (40.), Salamon (53.), Dömötör 2 (75., 85.), Meskó (81.).

Kiállítva: Kozma (83., Csörötnek).

Csörötnek: Bagdi – Póczak, Horváth A., Soós (Horváth Sz.), Kovács A. – Horváth M. (Kovács M.), Németh, Kakas T., Kakas T. – Horváth, Kozma

Szakonyfalu: Sömenek – Bartakovics, Gáspár, Nemes, Salamon – Stájer D. (Németh T.), Herczeg, Dömötör, Németh B. (Meskó) – Doncsecz, Wachter (Stájer N.)

Megérdemelt vendéggyőzelem született, de a gólarány túlzott.

Körmendi Téglagyár – Bajánsenye: 5-1 (1-0)

Körmend, 100 néző, vezette: Fülöp Z.

Gól: Horváth R. 2 (2., 65.), Sárközi R. (47.), Horváth Dávid 1 (82.), Horváth Z. (88.), illetve Kovács (56.),

Körmendi Téglagyár: Németh G. – HORVÁTH J., Horváth Dávid 2, Horváth S., Sárközi R., – HORVÁTH DÁVID 1, Horváth Z., HORVÁTH Á. (Szekeres J.) Horváth Dániel (Bedics), Horváth R., Gerencsér (Sárközi D.).

Bajánsenye: KALAMÁR – Sáfrányos, KOVÁCS, Szabó, Bognár (Györke R.) – Györke P., Luter, Bagó, Fábián – Póczak (Horváth.), Avas

Sportszerű vendégjáték, mellett, megérdemelt hazai győzelem.

Őrimagyarósd – Szarvaskend: 3-3 (1-3)

Őrimagyarósd, 150 néző, vezette: Derdák M.

Gól: Legárt (12.), Schmidt (69.), Pintér (80.), illetve Kunovics 2 (17., 41.), Csillag (43.).

Kiállítva: Gérnyi Norbert (87.), illetve Németh Tamás (92.).

Őrimagyarósd: Biczó – Gérnyi, Pintér, Czetin (Horváth), Kovács – Legárt, Csillag – Marton, Erhardt, Schmidt, Erdei (Erdős).

Szarvaskend: Farkas – Nagy, Takó (Albert), Tóth, Tompa (Németh) – Jóna, Csillag, Kunovics, Horváth – Jáger (Vörös), Vilics.

A vendégek részéről sok kidolgozott és kimaradt helyzet, míg egy talált gól hazai oldalról. A Szarvaskend a félidő végére 3:1-re fordított. Szünet után a magyarósdi csapat játékosai nem adták fel. Lelkes, csupaszív játékkal egálra hozták a meccset. Nagy meglepetés lehetett volna, ha az utolsó percekben nem marad a hazai lábakban a győztes találat. Izgalmas, hajtós mérkőzés, sárga kártya parti.(8 sárga lap, 2 kiállítás)

Sárvár-csoport

A Megyei II. osztály Sárvári-csoportjában a Gérce-Vásárosmiske alakulata mellett az Ikervár, a Rum és a Kenyeri is hárommal növelte a pontjai számát.

Kenyeri–Jákfa 3-2 (0-0)

Kenyeri, 80 néző, vezette: Mórocz Gyula.

Gól: Gábor Szabolcs (47. perc), Szántó András (52.), Császár Imre (63.), illetve Tamás László (70.), Mesterházi István (85.).

Kiállítva: Kóbor István (16.).

Kenyeri: Lakos – Szabó D. (Szalai), CSÁSZÁR, TULOK, Varga (Gyurák) – Nagy (Koronczai), SZÁNTÓ, Kóbor, Pungor (Szabó) – Németh (Szár), GÁBOR. Játékos-edző: Pungor István.

Jákfa: Varga – TAMÁS (Dolgos), Gyürü, Böröndy T., Mesterházi – Szabó D., Fehér, Bertha B., Böröndy M. (Kulcsár) – SZABÓ A., Bertha Z. Edző: Horváth István.

Egy gyors kiállítást követően csupán tíz játékossal vette fel a harcot a hazai alakulat az első félidőben erőteljesen támadó – ám gólt nem szerző – vendégekkel szemben. A második játékrészre összeszedettebb lett a Kenyeri, mely három gólos előnyt tudott kiharcolni. A mérkőzés végén a Jákfa még tudott szépíteni, ám összeségében méltón rászolgált a három pontra a vendéglátó együttes.

Ostffyasszonyfa–Herény 4-1 (1-0)

Ostffyasszonyfa, 40 néző, vezette: Horváth Patrik.

Gól: Láng Péter (15.), Németh József (50., 73.), Eőry István (77.), illetve Tomor Balázs (80.),

Ostffyasszonyfa: NAGY – SZITKAY, MOLNÁR G., LÁNG, MOLNÁR L. (Nedeczky) – NÉMETH, VÖRÖS E., EŐRY D. (Matusz), KOMÁROMI – VÖRÖS Sz., EŐRY I.. Edző: Eőry József.

Herény: Szabó – Mátyás, Rába (Szalay), Könye, Szendi – Németh N., Németh R. (Első), Iszak, TOMOR Á. – Tomor B., Grubick (Vincze). Edző: Iszak Sándor.

Korrekt játékvezetés mellett jó iramú mérkőzésen a hazai csapat jobban akarta a sikert, amelyet bátor játékával ki is harcolt a gyors ellentámadásokat vezető, helyzeteket kialakító – ám azokat kihagyó – vendégekkel szemben.

Pecöl–Szergény 2-4 (0-2)

Pecöl, 110 néző, vezette: Vincze Gyula.

Gól: Nagy István (68.), Szemes Dávid (76.), illetve Márkus Ferenc (26., 85.), Vajda Dávid (43.), Dömötör Valentin Márk (69.),

Pecöl: Takács – Iszak, Séfer, Kovács (CZIBÓK), Biró – Nagy I., SZEMES, Horváth Á., Bécsi – Kalocsai (Nagy M.), Horváth Z. Edző: Nagy István.

Szergény: Papp – Sipkovits, Piri Balázs I., Vajda, MÁRKUS – Mező, Piri Balázs II., Mórocz, Elek – Verasztó (Németh), DÖMÖTÖR. Edző: Szép Tamás, Buzás Imre

Az első félidei kiegyenlített játékból a vendégcsapat egy büntetőből és egy jól eltalált szabadrugásból kétgólos előnyre tett szert. A második játékrész a hazaiaké volt, de amikor szépítettek, akkor mindig jött a másik oldalról a válasz. 2-3-nál az ötösről nem tudott egyenlíteni a jól küzdő pecöli gárda, pedig a kapus már ült, de azért sikerült elrúgnia a labdát. Amíg a pecöli csapat könnyű gólokat ajándékoz ellenfeleinek és a kihagyhatatlannál is kihagyhatatlanabb helyzeteket nem értékesíti, addig nem lesz más a végeredmény, csakis vereség.

Simaság–Csénye 1-0 (1-0)

Simaság, 60 néző, vezette: Fülöp László

Gól: Száraz József (34.),

Simaság: TATÁR – Lovász, Kovács, Király, Krukics – Bendes, Mészáros, NÉMETH, VAJDA – HORVÁTH, Száraz. Játékos-edző: Mészáros Péter.

Csénye: SIMON – Vajda, Vörös (Pankaczi Z.), Birkás, Pendli P. – Tóbiás, Nagy, Fider, Baumgartner – Pendli R., Barkovics (Soós). Edző: Pankaczi Zoltán.

A sportszerű mérkőzésen a nagya akarással hajtó hazai csapatnak sikerült begyűjteni a három pontot.

Ölbő-Gérce-Vásárosmiske 2-3 (2-3)

Ölbő, 100 néző, vezette: Máhr Péter.

Gól: Balázs Dávid (24.), Szele Zoltán (31.), illetve Major Márkus (17., 26.), Kovács Tamás (19.),

Ölbő: Ádám – SZELE Z., Szele G., Sipos (Lakner), PÉTER – Ódor, Horváth (Dováncki), Varga, BALÁZS – KOVÁCS, Tóth. Edző: Stieber József.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Komáromi A., Tóth (Sali), Németh, Baksa – Horváth (Nunkovics), KOVÁCS, MÓROCZ, Sali – Rácz, MAJOR. Edző: Haraszti István.

Gyorsan bekapott három gól után a hazai csapat lényegében futott az eredmény után. Ugyan szépítettek, ám lényegében az első félidőben kialakult a végeredmény. Az Ölbő méltó ellenfele volt a listavezetőnek, és a játék képe alapján a döntetlen megérdemelt eredmény lett volna.

Rum–Mersevát 7-0 (2-0)

Rum, 120 néző, vezette: Mónos János.

Gól: Király Krisztián (43.), Somogyi Gábor (45., 69.), Székely Bálint (59., 89.), Molnár Richárd (75.), Horváth Gábor (87.),

Rum: Busi (Marcz) – KORONCZAI, Rosta, KONTICS, SZALAI – Király (Horváth G.), MOLNÁR, SZÉKELY, Tóth – SOMOGYI, Leitgeb (Horváth P.). Játékos-edző: Somogyi Gábor.

Mersevát: MERKL – GYŐRVÁRI, Pethő, Orbán (Dénes), Csite – Horváth (Czigler), Gáncs, Czinder, Nagy Sz. – Kocsis, Nagy T. (Fűzfa). Edző: Nagy Csaba.

Az első félidőben sok helyzetet alakított ki a hazai gárda, ám csak a játékrész végén tudott kétgólos előnyhöz jutni. A folytatásban már hatékonyabban működött a rumi támadósor, és ilyen arányban is megérdemelten győztek az erőnlétileg nem bíró vendégekkel szemben.

Tanakajd–Szeleste-Pósfa 1-0 (1-0)

Tanakajd, 150 néző, vezette: Darvas Imre

Gól: Marcz Gábor (37 .p.),

Tanakajd: GADAVICS – Kovács, Rozs, Sebestyén, Schmidt (Pálfi) – Orsós G., AZOITEI, ORSÓS J. (Halmosi), MARCZ M. – MARCZ G., Csárdi (Takács). Játékos-edző: Catalin Azoitei.

Szeleste-Pósfa: Kovács – Mersich (Barbalics), NÉMETH, Trittremmel Zs. (Ámon), Séfer – Trittremmel A., Rozmán, Peszlen, SZIGETI – Tóth-Toki, Burkon. Szakosztályvezető: Rozmán Róbert.

A hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet Marcz Gábor góljával. A tanakajdi csatár immáron a 19. találatát jegyzi az évadban, amivel kétgólosra növelte előnyét a góllövőlista élén.

Sitke–Ikervár 2-4 (2-3)

Sitke, 80 néző, vezette: Zsirai József

Gól: Pécz Károly (18.), Németh Roland (35.), illetve Vincze Zoltán (3., 46.), Viszkeleti Gergő (29.), Horváth Szabolcs (90.),

Kiállítva: Molnár Ádám (90.).

Sitke: Viczmándi – Vincze, Molnár, Magyar, Glavánovics – Nyári (Toldi), Pécz, NÉMETH, Döbröntei – Kelemen (Kolonics), Kaisinger. Edző: Kolonics Ferenc.

Ikervár: Biró (Hegedüs) – TÓTH L., NAGY, Fülöp R., PAPP – VISZKELETI, Tóth G. (Horváth), Toldi (Sipos), Vincze T. – Németh (Varga), VINCZE Z. (Fülöp T.). Edző: Komáromi Szabolcs.

Sok helyzetet kialakított mindkét csapat, ami az eredményen is meglátszott, hisz 2-3-mal fordultak a csapatok a félidőben. A hazai csapat mindent megtett az egyenlítés érdekében, ám a vendégcsapat az utolsó percben végleg bebíztosította a megérdemelt győzelmet. A sitkei alakulat ezúton is jobbulást kíván a komolyabban megsérült ikervári Vincze Zoltánnak.