2022.03.12. 19:06

Nagy csatában verte a Körmend a Sopront - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság 24. fordulójának csúcsrangadóján az Egis Körmend hazai pályán diadalmaskodott a Sopron ellen.

20220312 Körmend - Sopron NB1-es férfi kosárlabda mérkőzés. Körmend, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: © Cseh Gábor

Egis Körmend–Sopron KC 84-77 (28-19, 20-17, 21-25, 15-16) Körmend, 2000 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Tőzsér D., Török R.
Körmend: Stokes 27/12, White 10, Martinez –, Savic 13/9, Gordon 7. Csere: Takács K. 4, Durázi 7, Ferencz 16/6, Kiss –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Sopron: Myers 13/6, Mack 18/9, Sitku –, Ford 12/3, Montgomery 20. Csere: Fazekas –, Borisov 12, Supola 2, Werner –, Takács N. –. Edző: Kosztasz Flevarakisz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-6. 7. perc: 19-12. 9. perc: 24-19. 13. perc: 31-26. 15. perc: 35-28. 18. perc: 41-34. 22. perc: 50-37. 25. perc: 59-42. 27. perc: 62-46. 33. perc: 73-66. 35. perc: 75-70. 38. perc: 80-73.

Az utóbbi évek talán legjobban várt Körmend–Sopron rangadója vízválasztó volt mindkét csapat számára, hiszen az alapszakasz hajrájában mindkét fél nagy harcban állt a Falco mögötti dobogós helyezésekért. Fél órával a kezdés előtt már zúgott a csordultig telt vendégszektorból az SKC! rigmus, míg a túloldal fegyelmezetten gyülekezett és várt, majd a kifeszített Mindörökké Körmend drapéria elhúzását követően "köszöntötte" egymást a két szurkolótábor. Konsztantinidesz mester ezúttal sem számíthatott két fontos játékosára, Krivacevicre, valamint Henryre, ott volt viszont a keretben már Stokes és White, illetve a fiatal Clemens Habel is lehetőséget kapott a körmendiek trénerétől.

A tabellán harmadik Sopron és negyedik Körmend csatájának alaphangját Montgomery adta meg egy gyűrűszaggató zsákolással, majd jött Stokes a túloldalon, akinek távolról sült el a keze (3-2). Óriási elánnal vetette bele magát a meccsbe mindkét együttes. Az első öt percet uralta a házigazda, de öt pontnál nagyobb előnyt nem tudott kialakítani (12-5). Az SKC-t Montgomery vitte a vállán, csaknem szó szerint, hiszen vezérletével egyenlítettek (12-12) a vendégek, akiknek 12 pontjából 9-et hórihorgas hetesük termelt.

A negyed végére ismét elnyúlt az MTE jó védekezésének köszönhetően (28-19). Gyökeres változást a következő percek sem hoztak a játékban. Brusztolt, küzdött a Sopron, de három pontnál közelebb (35-32) nem tudott férkőzni a Körmendhez, amely az utolsó perceket megnyomva Stokes büntetőivel már tizet számolt a vendégekre (47-36).

Szünet után gyakorlatilag állva hagyta a Sopront a Körmend, Ferenczék az első három percben 56-38-ra léptek el, Flevarakisz pedig annak rendje és módja szerint időt kért. Az edzői intelmeknek nem sok eredménye volt, mivel a házigazda már a 20 pontos előnyt karcolta. Aztán egy-két könnyelmű labdavesztés hazai oldalon és pillanatok alatt tízen belül volt újra az SKC (62-53). A negyed utolsó másodperceiben Gordon süllyesztett el egy duplát, amire Mack válaszul még hintett egy triplát (69-61).

Vérszemet kaptak Flevarakiszék, akik nagyot hajrázva lőtávolon belül közelítették meg immár sokadjára a Körmendet (71-66). Egy perccel a vége előtt már csak három pont volt közte (80-77), ám ekkor Savic elsüllyesztette harmadik tripláját eldöntve ezzel a végletekig kiélezett derbit.