2022.03.31. 15:19

Óriási meglepetés: kiesett a Falco - A Szeged verte ki a kupából a címvédőt - fotók

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a végső győzelemre is esélyes, címvédő, alapszakaszgyőztes Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely óriási meglepetésre kikapott a Szegedtől (74-78) – így máris búcsúzott a sorozattól.

Forrás: Kovács Péter/Nemzeti Sport

A Falco az alapszakaszban oda-vissza – fölényesen – verte a Szegedet. És ezúttal is esélyesként lépett pályára.

Talán a szokatlan, kora délutáni – 13 órás – kezdés hatására nehezen lendültek játékba a felek. Kimaradt helyzetek, eladott labdák vezették fel a találkozót – szerényen csorogtak a pontok (3. perc: 4-3). Váltott pontokat, váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Nem dobott jól távolról a Falco – ellentétben a szegediekkel. A sok kimaradt szombathelyi ziccert büntette a harcos Szeged, kezdett meglépni (8. perc: 12-21).

Perl dobta az első Falco-triplát, kellett mert már 10 ponttal vezetett az ellenfél. Végül négy ponttal nyerte meg az első etapot a Szedeák. A második negyed elejét Perl pontjaira építve megnyomta a Falco – de amikor közelített a szombathelyi gárda, érkezett egy szegedi tripla (13. perc: 23-31). Elsősorban Bognár húzta a Szedeák szekerét. Akadozott a Falco játéka. A hetedik szegedi tripla után kért időt Konakov mester (15. perc: 28-36). De nem változott a játék képe, továbbra is a Szeged diktálta a tempót, állandósult a 10 pont körüli előnye (18. perc: 30-40). A Falco rengeteg támadófaultot vétett, idegesen játszott. Már 12 ponttal vezetett a Szedeák,  amikor ismét időt kért a szombathelyi kispad. Ezúttal is sikertelenül – így végül 14 ponttal nyerte meg az első félidőt a Szeged (20. perc: 33-47). Nyolc triplát dobott az első félidőben a Szeged...

Nem bírtak a sárga-feketék a Szegeddel

A második félidőt is szellős védekezéssel nyitotta a Falco, szinte minden támadását ponttal zárta az ellenfél. Biztosan vezetett a Szedeák – sőt, kezdett eldőlni a mérkőzés sorsa (24. perc: 37-54). Amint nagy küzdelemben közelebb férkőzött ellenfeléhez a szombathelyi gárda, rögtön időt kért a Szeged (44-57). Visszatérve a pályára ismét jöttek a szegedi triplák. Ismét megtört a szombathelyiek lendülete. Már a 20 pontot karcolta a Szedeák előnye. Nagyon nehéz helyzetből, 17 pontos hátrányból kezdte az utolsó játékrészt a Falco (30. perc: 48-65). A negyedik negyedet Perl pontjaival, 7-0-val kezdte a vasi gárda – időt kért a Szeged (32. perc: 54-65).

Golomán büntetőivel nézett be 10 pont alá a Falco (56-65). Perlt nem lehetett megállítani – egyre közelített a Falco. De fogyott az idő. Váradi triplájával két pontra olvadt a különbség (38. perc: 70-72). Az utolsó perc 72-75-ös állásról kezdődött. Persons támadása kimaradt, Perl bedobott két büntetőt (74-75). Időt kért a Szeged – maradt 40 másodperc. Bognár pedig tulajdonképpen meccsnyerő triplát dobott – az utolsó pillanatban, előkészítetlen helyzetből (74-78). 19 másodperce maradt a vasi csapatnak – de elrontotta a támadását.

Csalódott Falco-szurkolók Debrecenben

jegyzőkönyv

Falco-Volvo Alpok autó Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 74-78 (19-23,14-24, 15-18, 26-13)
Debrecen, 500 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, vezette: Tőzsér D., Pozsonyi L., Fodor A.
Falco: Váradi 14/6, Somogyi 2, Clark 7/3, Golomán 2, Keller Á. 8. Csere: Perl 31/6, Barac 7, Kovács B. 3/3, Hawkins –. Edző: Milos Konakov.
Szeged: Persons 16/9, Cook 11/3, Polányi 3/3, Bognár 23/12, Alston 11/9. Csere: Szatmári 9/3, Davis 3/3, Kerpel-Fronius B. –, Filipovic 2, Keller I. –. Edző: Simándi Árpád.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-3. 8. perc. 12-21. 13. perc: 23-31. 18. perc: 30-40. 20. perc: 33-47. 24. perc: 37-54. 30. perc: 48-65. 32. perc: 54-65. 35. perc: 61-67. 38. perc: 70-72.
Kipontozódott: Barac (38.), ill. Davis (37.).

Óriási meglepetésre nyert a Szeged. Az alapszakaszgyőztes, címvédő Falco rögtön az első meccsen búcsúzott a kupától.