A Körmend nagy küzdelemben kapott ki a PVSK-tól (fotókkal)

Körmend - Hét pont különbség a pécsi kosárlabda csapat javára, azonban a taps a vasiaknak is szól, akik szombaton este csak nagy küzdelemben adták meg magukat.

Vastag Nándor

Polaroid Lami-Véd-Körmend - Pécsi VSK-Pannon Power 83-90 (20-18, 19-24, 27-22, 17-26)

- Körmend, 1400 néző, NB I/A csoportos férfi kosárlabda mérkőzés, vezette: Forrai, Vétek, Szabó G.

Körmend: Fodor M. 10/9, FODOR G. 8/3, Ferencz, Tóth G. 7, BANKS 27, csere: TRUMMER 18/12, Kocsis 2, Hegedűs 2. Edző: Hencsey Tamás.

Pécsi VSK: KELLEY 23/9, Kapov 4/3, HOSSZÚ 16/9, Grebenár 7, BENCZE 18, csere: Alexics 13/6, Tóth N. 9/3, Dénes -, Czigler -. Edző: Sztojan Ivkovics.

A mérkőzést az újdonsült kupagyőztes, a Pécs kezdte jobban, gyors játékkal igyekezett egyre nagyobb előnyre szert tenni (5. perc: 9-16). A körmendiek azonban nem hagyták magukat, triplákkal tartották a lépést ellenfelükkel, majd az első negyed hajrájában remek játékkal fordítottak (10.p.: 20-18). A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a piros-feketéknél mindenki kiválóan küzdött védekezésben, támadásban pedig Ferencz és Trummer szórta a triplákat (15.p.: 32-28). A vendégeket a zsinórban a 11 pontot szerző Kelley tartotta versenyben, és a hajrában ezúttal ők fordítottak (20.p.: 39-42). A szünet után az extázisban játszó vasiak visszavették a vezetést (30.p.: 66-64). Az utolsó etap elején újra a pécsiek kerültek előnybe (33.p.: 73-78), és a folytatásban már nem engedték ki a kezükből a vezetést. De Fodoréknak jogosan szólt a közönség vastapsa, csak nagy küzdelemben adták meg magukat a jelenlegi legjobb formában lévő csapatnak.