A Viktória hat gólt rúgott az Újpest ellen

A női NB I. 3. fordulójában a Viktória-Trend Optika FC labdarúgócsapata biztosan győzött a bajnokságot jól kezdő Újpest ellen.

Vastag Nándor

Az előző bajnokságot az alsóházban befejező Újpest jó bajnoki rajtot vett, két magasabban jegyzett csapat ellen is pontot szerzett. A szombathelyiek nehéz mérkőzésre készültek, mely a tervezetthez képest 45 perccel később kezdődött, mert a fővárosiaknak Tatabányánál buszt kellett cserélniük műszaki hiba miatt.

Az első félidőben nagyon élvezetes, izgalmas meccset produkáltak a csapatok. A Viktória korán vezetést szerzett, de ez nem szegte kedvét a vendégeknek, bátor játékkal rukkoltak elő. A 20. percben az első gól szerzője, Tálosi  aki másodszor is bal oldali szöglet után fejelt a hálóba  duplázta meg a fórt, majd Jakab szerezhetett volna gólt, ám a helyzeteit sorra elhibázta. A támadó egyszer Lengyelt is kicselezte, ám az üres kapu mellé gurított. A fordulás után a vasi csapat egyre nagyobb fölénybe került, és szép támadásokat vezetve növelte előnyét. A második félidőben Sipos duplázott, de a visszatérése óta első bajnokiját játszó Marsai, valamint Megyeri is betalált. Az elfáradó pestiek ellen nagyobb arányban is nyerhettek volna a hazaiak, ám a végén újabb nagy helyzeteket hagytak ki.

A Viktória harmadik bajnokiját is megérdemelten nyerte meg, az Újpest először szenvedett vereséget.

Iszak Gábor: - Az első félidőben egy kellemetlen stílusú ellenféllel találkoztunk. A szünetben megbeszéltük, korán gólt kell szereznünk, hogy bebiztosítsuk a győzelmünket. Ez sikerült, és a végén fölényesen nyertünk. A nehézségeink ellenére jól játszottunk.

Eredmények: Hegyvidék-Nyíregyháza 5-1, Femina-Nagypáli 1-0, Astra FC-BNLC-Csepel 8-3, MTK-Szeged 5-0.

Viktória-Trend Optika FC-Újpesti TE 6-0 (2-0). - Szombathely, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Sipos.

Viktória: Papp E. - Szórádi (Tischler, 75.), TÁLOSI, TÓTH A. - Soós, KRENÁCS, Jakab, Marsai - Nagy D. (Széles, 72.), Megyeri (Szalkai, 80.), SIPOS. Edző: Iszak Gábor.

Újpest: Lengyel - Olasz, Nagy Sz., Durkó, Rudán - Szennai, DOHÁNY (Kiss K., 69.), Gálik (Bura, 72.), Kiss F. - Nagy B. (Kakuk, 82.), Dencz. Edző: Oroszi Sándor.

Gólszerző: Tálosi a 3. és a 20., Sipos az 57. és a 60., Marsai a 64., Megyeri a 71. percben.

Sárga lap: Olasz az 58., Gálik a 62., Nagy B. a 75. percben.