Bajnokok Ligája: Viktória FC Szombathely-Bayern München 0:5 (online közvetítés)

Szombathely - A Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata Bajnokok Ligája mérkőzésen fogadta a Bayern Münchent a Haladás-pályán. A bajorok ötgólos előnnyel várják a jövő szerdai visszavágót.

Takács Gábor

Viktória: Szvorda – Kovács E. (Borbély 63.), Tálosi, Horváth N., Tóth E. Marsai – Megyeri (Tóth K. 76 p.) – Szarvas (Papp D., 33.), Rácz, Tóth G. – Szuh. Edző: Markó Edina.

Bayern München: Schmetz – Wenninger (Eder 67. p.) , Rech, De Pol, Baunach – Bürki, Wörle, Doppler, Banecki (Eckmann 67. p.) – Simic, Islacker (Mayr 55.) Edző: Günther Wörle.

Gólszerző: Bürki a 8., Baunach a 16., Islacker a 30., Rech a 45. percben.

Sárga lap: Tóth Enikő a 39. percben., Marsai 77. percben

Tíz perccel a mérkőzés kezdete előtt 1000 néző foglal helyet a stadionban. Münchenből 15 szurkoló kísérte el a csapatát Szombathelyre.

Elkezdődött a mérkőzés, a Bayer München fehér, míg a Viktória fekete mezben lép pályára.

3. perc: Óvatosan kezdtek a csapatok, a középpályán folyik a játék.

4. perc: Sandra de Pol szabadrúgását követően, Islacker 6 méterről fejelte a labdát Szvorda kezébe.

6.perc: Bürki jobboldai szögletét követően Rech hét méterről a jobb felső sarok fölé csúsztatta.

8. perc: vezet a München, Baunach a 16-os vonaláról végzett el szabadrúgást, a hosszú oldalon álló Bürkihez passzolt, aki 13 méterről a jobb alsó sarokba durrantott. (0:1)

Körülbelül 2200 néző foglal már helyet a Rohonci úti stadionban.

16. perc: Baunach a 16-os bal sarkáról, éles szögből lőtt kapura, a középre tartó nem túl erős lövést Szvorda a kapujába ütötte. (0:2)

22. perc: Baunach tizenhét mérerről leadott ballábas szabadrúgása centikkel szállt a kapu fölé.

24. perc: Bürki jobboldali beadását Islacker szép mozdulattal, kapásból 8 méterről a bal alsó sarok mellé rúgta.

30. perc: Bürki sarkalta le a labdát a 16-oson belül Isclacker elé, aki ballal, 15 méterről a kapus lábai között a háló közepébe gurított.  (0:3)

39. perc: Tóth Enikő kapott sárga lapot, mer lerántotta Simicet.

43. perc: Banecki futotta le a védőket a bal szélen, 14 méterről emelt kapura, de a labda a jobb kapufa mellé hullott.

44. perc: Islacker 20 méteres, jobb felső sarok felé tartó bombáját Szvorda ütötte szögletre.

45. perc: Egy felívelt labdát Rech 7 méterről fejelt a kapu közepébe. (0:4)

Elkezdődött a második félidő.

48. perc: Első Viktória helyzet! Marsai jobb oldali szögletét Rácz az ötösről csúsztatta kapura, de Simic a gólvonalról mentett.

50. perc: Marsai 28 méterről leadott szabadrúgását Schmetz könnyen védte.

55. perc: Csere a vendégeknél - Islacker helyett Mayr játszik tovább

58. perc: Megyeri 11 méterről csúsztatott kapura, Schmetz az ötösre kilépve, lehúzta a levegőből a labdát.

63. perc: Kovács helyett Borbély a pályán

67. perc: Kettős csere a Bayern Münchennél Wenninger helyett Eder  és Banecki helyett Eckmann

69. perc: Szuh Erika tisztán kapta a labdát a 16-os vonalánál, gyenge lövése nem okozott gondot Schmetznek.

76. perc Megyeri helyett Tóth Klaudia a pályán

77. perc: Marsai kapott sárgát, mert buktatta Bürkit

78. perc: Rech 15 méterről lőtt, a jobb sarok felé tartó labdát, Tóth Enikő fejelte szögletre.

83. perc: Rácz Zsófia 19 méterről durrantott a bal felső sarok fölé.

87. perc: Dopper 14 méterről a bal sarok mellé csavarta a labdát.

90. perc: Mayr 14 méterről bombázott a jobb felső sarokba.(0:5)

Vége a mérkőzésnek, a vendégek könnyedén lőttek öt gólt, a megilletődötten játszó Viktóriának.

A visszavágót jövő hét szerdán rendezik Münchenben.

Wörle Günther: Köszönjük, hogy itt lehettünk! Az első félidőben jól és gyorsan játszottunk. A második félidőben már elfáradtunk, ez meglátszott a csapat teljesítményén.

Markó Edina: Nem úgy kezdtük a meccset, ahol szerettük volna. Megilletődötten szerepeltünk, egy félidőnek el kellett telnie ahhoz, hogy bátrabbak legyünk. Ennek ellenére, a mai nap ünnep, hogy a Bayern München ellen szerepelhettünk!