Focihorror Diósgyőrben: a 94. percben kapott ki a Debrecen

Körkép - A labdarúgó Soproni Liga nyitófordulójában a Diósgyőr a 94. percben szerzett tizenegyesgóllal verte 1:0-ra a BL-ben vitézkedő Debrecent. Magyar-angol eredmény született a Kecskemét-Videoton meccsen, otthon kapott ki az újonc Pápa, későn ébredt Zalában a Paks. Miskolcon és Zalaegerszegen Romániát szidták a drukkerek.

A Soproni Liga 1. fordulójának szombati eredményei:

Kecskeméti TE-Ereco - Videoton FC 3-6 (1-5)

Kecskemét, 4000 néző, V:
Szabó Zsolt
Gólszerzők: Litsingi (38.), Gyagya (52.), Yannick (89.), illetve Elek (6.), Nagy (19.), Némedi (öngól 21.), Lipták (26.), Sitku (44.), Horváth (49.)
Sárga lap: Koller (49.), Farkas (65.), illetve Elek (16.), Sitku (34.)

Kecskemét: Mitrovic - Schindler (Koller a szünetben), Némedi, Koncz (Gyagya a szünetben), Farkas (Koszó 68.) - Savic, Litsingi, Veselics - Csordás, Montvai, Yannick
Videoton: Sebők - Lázár, Lipták, Horváth, Andic - Szakály, Farkas, Elek (Dvéri a szünetben), Nagy (Móri 68.) - Sitku, Alves (Alison 85.)

A Videoton az első harminc percben eldöntötte a mérkőzést, amikor határozott támadójátékával négygólos előnyt szerzett. A Kecskemét a középpályán    egyetlen támadást sem tudott megszűrni, és a védői sorozatosan hibáztak, a bizonytalanul védő Mitrovic egy óriási potyagólt is kapott.     A székesfehérváriak győzelme teljesen megérdemelt.

Lombard FC Pápa-MTK Budapest 0-1 (0-1)
Pápa, 2000 néző, V: Bede
Gólszerző: Lencse (38.)
Sárga lap: Bárányos (40.), Gyömbér (44.), illetve Zsidai (36.), Lencse (55.)

Pápa: Szűcs - Nagy S., Tóth G., Farkas A., Rajnay - Varga G., Gyömbér (Venczel 60.), Heffler (Sarus 68.) - Bárányos, Alex (Szabó 60.), Bali
MTK: Szatmári - Rodenbücher, Szekeres, Balogh B., Hidvégi - Vadnai, Zsidai, Lencse, Kanta (Pintér 57.) - Molnár (Könyves 57.), Gosztonyi (Melczer 83.)

A vendég MTK az első játékrészben kihasználta a Pápa megilletődöttségét és sok helyzetet dolgozott ki. Egy kivétellel Szűcs Lajos bravúrok sorozatát mutatta be.

Diósgyőri VTK - DVSC-TEVA 1-0 (0-0)

Miskolc, 3000 néző, V: Bognár
Gólszerző: Lippai (94.- 11-esből)
Kiállítva: Szilágyi (92.)
Sárga lap: Horváth G. (78.), Lippai (81.), illetve Mohl (70.)

DVTK: Köteles - Lakatos, Milicic, Kállai, Horváth G. - Lipusz, Takács P., Búrány, Gohér (Viskovic 88.) - Balajti (Szabó V. 67.), Lippai
DVSC: Pantic - Nagy Z., Komlósi, Fodor, Mohl - Katona, Czvitkovics, Czanik, Rezes (Vinicius a szünetben) - Coulibaly (Dombi 65.), Dudu (Szilágyi 58.)

Az első 20 percben pörgős, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők. Ezt követően azonban leült a találkozó, a kapuk szinte egyáltalán nem kerültek veszélybe, mindkét csapat támadójátéka erősen akadozott.
 Az 50. perc után a diósgyőri ultrák néhány Romániát becsmérlő rigmussal "szórakoztatták" magukat.
 A második félidőben sem emelkedett a játék színvonala az átlagos fölé, igaz, a hazaiaknak ezúttal is volt egy jó húsz percük, de ekkor sem tudtak helyzetet kialakítani.
 Amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, Szilágyi a gólvonal elől kézzel tisztázott. A közelben álló játékvezető 11-est ítélt, amelyet Lippai vágott a jobb alsó sarokba. Így vereséggel nyitotta a bajnoki szezont a címvédő Debrecen.

A debreceni Adamo Coulibaly (39, j3) elől a diósgyőri Boris Milicic (j2) és Gohér Gergő (j) elfejeli a labdát a Diósgyőri VTK - DVSC-TEVA labdarúgó-mérkőzésen a Soproni Liga 1. fordulójában a diósgyőri stadionban. MTI Fotó: Vajda János

ZTE FC-Paksi FC 2-1 (2-0)

Zalaegerszeg, 4.500 néző, V
: Kassai
Gólszerzők: Rudnevs (15.), Balázs (42.), illetve Böde (79.)
Sárga lap: Todorovic (20.), Panikvar (34.), Rudnevs (84.), Kamber (92.), illetve Éger (19.), Szabó (30.), Pintér (55.), Nikolov (61.)

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Kovács G., Todorovic, Panikvar - Sluka (Horváth A. I 60.), Máté, Kamber, Illés (Magasföldi 58.) - Rudnevs, Balázs (Szalai 83.)
Paks: Csernyánszki - Nikolov, Éger, Szabó, Pintér (Heffler 78.) - Lisztes, Zováth, Horváth L. (Böde a szünetben), Báló (Sipeki 50.) - Kiss, Tököli

Az első negyedórában négy ZTE-helyzet után megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat. A folytatásban többet birtokolták  a labdát a vendégek, de a ZTE kontrái veszélyesek voltak. Egy támadás végén Rudnevset vágták fel a 16-oson belül, de Balázs csúnyán fölé lőtte a büntetőt. Ezután a hazai B-közép percei következtek, Romániát szidták a hazai ultrák, ezért Kassai játékvezető megállította a játékot. A félidő hajrájában a ZTE tovább növelte  előnyét.
 A szünet után egy ideig a hazaiak játszottak fölényben, majd a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, miközben a másik oldalon számos helyzet maradt kihasználatlanul.
 A Paks a hajrában szépített, de a döntetlent már nem tudta kiharcolni.

Szabó Zsolt

A Videoton az első harminc percben eldöntötte a mérkőzést, amikor határozott támadójátékával négygólos előnyt szerzett. A Kecskemét a középpályán egyetlen támadást sem tudott megszűrni, és a védői sorozatosan hibáztak, a bizonytalanul védő Mitrovic egy óriási potyagólt is kapott.     A székesfehérváriak győzelme teljesen megérdemelt.

A Nyíregyháza-Vasas (5:1) meccset pénteken játszották, a Győr-Újpest derbire vasárnap 17.30-as kezdéssel kerül sor.

A Haladás-FTC meccset augusztus 26-ra halasztották.