Foci

2009.10.15. 02:29

Viktória FC : Vereség a Fraditól

A női NB I. 12. fordulójából előrehozott bajnokin a Viktória FC Szombathely háromgólos vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában.

Vastag Nándor

10. perc: Tálosi balról laposan belőtt szabadrúgása után a kapusról kipattant a labda, amit a berobbanó Tóth Alexandra közelről a hálóba fejelt (0:1).

23. perc: Zágor bal oldalról indulva középre cselezte magát, s mivel senki sem támadta, 20 méterről a léc alá bombázott (1:1).

27. perc: A 16-osnál Sipos elé pattant a labda, aki egy állítás után a jobb alsó sarokba lőtt (2:1).

44. perc: A Marsai mögé ívelt labdát Horváth Evelin szerezte meg, aki betört a 16-oson belülre, és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt (3:1).

53. perc: Sipos bal oldali beadása után a vasi védők nem tudtak felszabadítani, így a berobbanó Szlovák az ötösről a hálóba pofozta a labdát (4:1).

A rangadón gyorsan vezetést szerzett a Viktória, ami talán túlságosan megnyugtatta játékosait: ráérősen, lassan és kevés futással próbáltak támadásokat szőni. A vasiak kényelmességét kihasználva a ferencvárosiak kiegyenlítettek, amitől nagyon belelkesedtek, és az első félidő közepétől a szünetig irányították a játékot. A fordulás után a cserékkel szerkezetet és harcmodort váltottak a szombathelyiek, de hiába lettek agresszívebbek, a hazaiak egy kontra után növelték vezetésüket. A folytatásban sem sikerült a mezőnyfölényt gólra váltani, ráadásul az esőtől csúszós fű és a nagy szél is a védekezésre berendezkedett fővárosiakat segítette, akik jól őrizték előnyüket.

A mérkőzés az első félidőben eldőlt, a Viktória óriási előnyt adott ellenfelének, amivel éltek is a budapestiek. Az egy hét alatt harmadik mérkőzését játszó szombathelyi csapat a második vereségét szenvedte el a bajnokságban.

Markó Edina: - Tartottam a meccstől, mert nem tudtam, mennyire leszünk fáradtak. A félelmem beigazolódott, nem voltunk elég frissek. A jó Fradi ellen ilyen lassú játékkal nem lehetett keresnivalónk. Megérdemelten nyert az ellenfél.