Garázdaság

2022.02.03. 17:30

Símaszkos szurkolók támadtak játékosokra meccs után, csetepaté alakult ki az egyik szomszédos megyében

A Nagykanizsa hétfő este hazai pályán 6–6-os döntetlent játszott a Dunaújvárossal a futsal NB II Nyugati csoportjának 17. fordulójában.

Nemzeti Sport

A tavaly év végén átadott Kanizsa Aréna területén történt az eset (Fotó: Zalai Hírlap/Gergely Szilárd)

A meccs jegyzőkönyvéből is sejthető, hogy felfokozott hangulat uralkodott a mérkőzés legvégén, hiszen az utolsó két percben három játékost is kiállított a játékvezető. A vendégklub a hivatalos Facebook-oldalán kedden közölte, hogy a csapatbuszra igyekvő játékosait a meccs után 10-12 símaszkos nagykanizsai szurkoló támadta meg, s a drukkerek verbális, valamint fizikai bántalmazást egyaránt alkalmaztak -írja a Nemzeti Sport. 

 

„Megdöbbenve értesültünk arról, hogy a tegnapi, Nagykanizsa elleni mérkőzés után tíz-tizenkét, nagykanizsai érzelmű, símaszkot viselő szurkoló megtámadta csapatunk játékosait, miközben ők a csapatbuszba igyekeztek beszállni. A megfélemlítésen túl verbálisan és fizikailag is bántalmazták őket. Klubunk mélységesen elítéli mind az erőszakot, mind az ilyen jellegű viselkedést. Ennek sem a sportpályán, sem a civil életben nincs helye!” – írta keddi Facebook-közleményében a Dunaújváros Futsal. 

A bejegyzés alatt a kanizsai érzelmű kommentelők az egyik dunaújvárosi futsalos, a kiállított Boldizsár Csaba kirívóan sportszerűtlen magatartását teszik szóvá, és akadt olyan, aki arról közölt felvételt, amelyen a vendégek egyik játékosa a kispad mellől hergeli a hazai tábort.

 

A Nagykanizsa Futsal Club – amelynek a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Várhidi Péter a szakmai igazgatója – a hivatalos Facebook-oldalán reagált a Dunaújváros közleményére. Kiemeli, a csapat később szerzett tudomást arról, hogy a mérkőzés után a vendégjátékosok nem a „nekik kijelölt, a biztonsági szolgálat által felügyelt kijáraton hagyták el az arénát, hanem a vészkijáraton át távoztak, ezért fordulhatott elő, hogy közvetlen kapcsolatba kerülhettek szurkolókkal”.

 

A nagykanizsai együttes leszögezte: „Csapatunk, játékosaink, szurkolóink és egész Nagykanizsa jó hírneve érdekében fontosnak tarjuk kiemelni, hogy az utóbb beszerzett információk szerint a Dunaújvárosi Futsal közleményében leírtak távol állnak a valóságtól, hangulatkeltésre (is) alkalmas, megalapozatlan állítások kerültek kijelentésre, ami mélyen sérti klubunk céljait és érdekeit.”  

 

A Zala Megyei Rendőrfőkapitányság legfrissebb közleményét az üggyel kapcsolatban ITT olvashatja. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában