Öt gólig jutott Körmenden a Répcelak, jól rajtolt a Sárvár

2020.08.17. 20:45

Elkezdődött a Megyei I. labdarúgó-bajnokság

Az első forduló mérkőzéseivel elrajtolt a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 2020–2021-es szezonja.

Tóth Judit

Kőszeg fc -Csepreg fc ,megyei első osztályú bajnoki mérkőzés, 1. forduló, 20200815, ut, Kőszeg, Vas Népe / Unger Tamás

Kőszegi Lóránt FC–Csepregi Sport Egyesület 3-1 (1-1). – Kőszeg, 250 néző, vezette: Horváth P.

Kőszeg: Bán – Keresztes (Rómer), Fehér A., Bozóki (Réti Mi.), Gugcsó, PRÁN D., Csák (Réti Ma.), PRÁN A., Riegler (Kelemen), Fehér D., SZOLYÁK. Edző: Őri Gábor.

Csepreg: Farkas B. – Kótai, STEINER M., Tájmel (Takács), Büki (Németh O.), Baranyai, PÓCZA (Bánhidi), Nika, Merk, LUKÁCS (Horváth B.), STEINER C. Edző: Steiner Zsolt.

Gólszerzők: Szolyák (2), Prán D., ill. Lukács.

Az első félidőben hiába birtokolta többet a labdát a hazai csapat, a vendégek voltak veszélyesebbek. Kihasználva a Kőszeg hibáit sorra vezették a kontrákat, a vezetést is megszerezték. Bán Martin védéseinek köszönhetően a Kőszeg meccsben maradt, sőt, a félidő végén egyenlített. A második félidőben növelte a tempót a Kőszeg. Szép támadásokat vezetve fel­őrölte ellenfelét, több lehetősége közül kettőt gólra váltott. A második félidei játéka alapján megérdemelten tartotta otthon a három pontot a házigazda.

Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő–Rum KSC 1-2 (0-1). – Celldömölk, 300 néző v.: Vass I.

CVSE: OSVALD – Enyin­gi, Göntér, PÁZSI (Keszei Ti.), Gorácz (Szuh), Schimmer (Kocsis), Lőrincz, DÖBRENTE, Gábor, Keszei R., Horváth D. Edző: Kelemen Kornél.

Rum: Kozma – Csonka, Székely, KLAUZER (Baumgartner), Horváth I., Szabó D., Szakos (Pásti), Markó (Egervölgyi), Horváth T., KORONCZAI (Koszokovits), Leit­geb. Edző: Horváth Tibor.

G.: Döbrente, ill. Klauzer, Koronczai.

A nagyszámú közönség izgalmas mérkőzésen szurkolhatott. A hazai csapat kisebb mezőnyfölényben játszott, de a vendég Rum kontrái folyamatos veszélyt jelentettek. A helyzeteivel jobban gazdálkodó rumi együttes küzdelmes, fordulatos meccsen győzött.

Büki TK–Schott Lukácsháza SE 2-1 (0-0). – Bük, 150 néző, v.: Papp Á.

Bük: Kamondi – Kovács Ri., NÉMETH T., Wágner (Kovács Ro.), Kovács Z. (Plenár), Orbán (Kiss R.), TÓTH K., Csonka (Czingráber), SCHIMMER, Kossuth (Zimomrja), TAR. Edző: Marton Róbert.

Lukácsháza: Kiss D. – Szentkúti, Komálovics Á., Gombás (Horváth M.), Varga A., Lengyel, Szalai, Németh Cs. (László), Gugcsó, Bősze, Komálovics M. (Osztrosits). Edző: Sántha Szilárd.

G.: Orbán, Tóth K., ill. Lengyel.

Az első félidőben nem találtak fogást egymáson a csapatok – egy-egy kapufára futotta mindkét oldalon. A második félidőben két gyors góllal magabiztos vezetést szerzett a házigazda, de a hajrában jött a szépítés a vendégektől. A Lukácsháza a végjátékban sem hagyta el magát, beszorította a büki együttest. Az inkább döntetlenszínezetű találkozón végül nem esett több gól.

Vép VSE–Jánosháza VSE 2-1 (1-0). – Vép, 150 néző, v.: Harcsár R.

Vép: BEZDI B. – DANCS, Kovács D., Varga O. (Balikó M.), SZALAI R., Török, BEZDI SZ., Szilvás (Szalai M.), Illés (Beke), Varga B. (Dala), BALIKÓ D. Edző: Török Richárd.

Jánosháza: Tóth A. – Szabó L., Závecz, Huszár, Virág, Németh J., Niksz, Büki, Szép, Nagy B., Balázsi (Kovács Sz.). Edző: ifj. Molnár Károly.

G.: Illés, Szalai R., ill. Szép.

Az első félidőben felváltva adódtak helyzetek, végül Szalai pazar találatával a Vép jutott előnyhöz. A második játékrészben Illés hamar megduplázta a hazaiak előnyét. A mérkőzés további részében is voltak izgalmas pillanatok. A Jánosháza csak egy szépítő gólnak örülhetett.

Egyházasrádóci SE–Lorry GM Kft. Szarvaskend 1-3 (1-2). – Egyházasrádóc, 250 néző, v.: Bagoly G.

Egyházasrádóc: Bali – Bakos D., László, Vilics (Péter), Molnár L., Paksi (Balogh A.), Kardos, Mészáros (Báger), Kazinczki, Kovács K. (Molnár I.), Krajczár (Bakos Cs.). Edző: Lukács Ede.

Szarvaskend: Gáspár – VELEKEI (Kunovics), Tóth G. (Herczeg), Csillag, Jóna, Németh T., Somogyi (Nagy Á.), Földes, Smolczer, Görcsi (Csenterics), Kopfer. Edző: Tóth Gábor.

G.: Mészáros, ill. Velekei (2), Jóna.

Jó iramban kezdődött a szomszédvári rangadó. Először a vendégek jutottak helyzethez, de a hazai kapus bravúrral hárított. Aztán a hazaiak átvették az irányítást, és előnyt szereztek a félidő derekán. Egy szép egyéni megmozdulásból egalizált a Szarvaskend, sőt Velekei parádés szabadrúgásgóljával megfordította az állást. A második félidő elején ismét Velekei vállalkozott sikerrel. A rádóciak több gólt nem tudtak összehozni, tizenegyest is hibáztak. Mezőnyben nem volt nagy különbség a felek között, a kapu előtti hatékonyabb játékával nyert a Szarvaskend.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE–Sárvár FC 0-3 (0-1). – Vasvár, 150 néző, v.: Németh T.

Vasvár: Tóth K. – BÍRÓ, HORVÁTH A., BERTA, Vincze, Smolczer (Elekes), Dávid, Réfi, Sinkó (Márton), Kósa (Frigy), SCHERMANN. Edző: ifj. Sziffer István.

Sárvár: Schüld – Kovács Be., Kovács Bá. (CSÁKVÁRI), Horváth A., SZABÓ R., Fider, Horváth K. (Marsai), Nagy D. (Czöndör), Potyi, Lempeg (Tóth M.), Kovács Z. (Péter). Edző: Németh Balázs.

G.: Csákvári (2), Szabó R.

Kiállítva: Elekes (Vasvár, 85.).

Az első negyedóra végén ziccert hibázott a Vasvár. Ezután főleg mezőnyben folyt a játék. A félidő utolsó percében egy hosszan előreívelt labdát néztek el a vasváriak, így vezetést szerzett a Sárvár. A második játékrészben is inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd egy jól eltalált lövéssel növelte előnyét a vendég. A harmadik sárvári találattal el is dőlt a találkozó. A Vasvár tisztességgel helytállt a bajnok­esélyesnek kikiáltott Sárvár ellen.

Körmendi Football Club–Répcelaki SE 2-5 (1-1). – Körmend, 300 néző v.: Talabér N.

Körmend: Szukics – Takács, Nyári, Péter (BUTI), Varga P., Németh M. (Tompa), Sály, MAJTÉNYI, Horváth N. (Simon), Sipos, Török. Edző: Kurucz Ádám.

Répcelak: Tóth J. (Németh M.) – TÓTH DO., DE PAULA, Tamási, ÓDOR, Tokaji Dávid, SIPOS (Németh B.), Horváth T., Rácz, Havasi, Prystupa (Tóth Dá.). Edző: Balassa Péter.

G.: Buti, Sály, ill. Ódor (2), De Paula A. (2), Tokaji Dávid.

Rangadóhoz méltó játékot láthattak a szurkolók. A hazaiak kevesebbet adtak a védekezésre, inkább a támadásokra koncentráltak. De hiába uralta a mérkőzést és dolgozott ki rengeteg helyzetet a Körmend, jobb helyzetkihasználásának köszönhetően – a kétszeri hazai vezetés ellenére – megérdemelten vitte el a három pontot a Répcelak.

Rábapatyi KSK–Király SE 3-0 (0-0). – Rábapaty, 120 néző v.: Kondor T.

Rábapaty: Király – KÖNCZÖL, FEHÉR E., Balhási, PIROS P., Dugovics (Meicz), Németh G. (Kovács Ti.), Csupor, KOVÁCS Ta. (Nardai), Fehér K. (Vadász), Piros D. (Gosztolya). Edző: Enzsöl Gábor.

Király: Horváth A. – Kalmár (Németh B.), Fülöp (Reseterits), Kudron (Kiss Á.), Kiss K., Fábián (Hujber), Devecseri (Hegedűs), Kovács Zs., Kondákor, Subicz, Kovács B. Edző: Hegyi László.

G.: Fehér E., Vadász, Könczöl.

A hazai csapat kezdett jobban, de gólt nem tudott szerezni. A vendégek jól védekeztek, támadásban viszont kevés veszélyt jelentettek. A félidő hajrájában ziccert hibázott a Rábapaty. A második felvonásban, a cseréknek köszönhetően támadóbban lépett fel a rábapatyi együttes. Könczöl szépségdíjas gólja után még két hazai találat született, Rábapatyon maradt a három pont.

Kőszegről Őri Gábor, Celldömölkről Kelemen Kornél, Bükről Marton Róbert, Vépről Pajor Tamás, Egyházasrádócról Bali László, Vasvárról ifj. Sziffer István, Körmendről Kurucz Ádám, Rábapatyról Dénes István tudósított.

A 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Király SE–Büki TK, Répcelaki SE–Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE, Sárvár FC–Egyházasrádóci SE, Jánosháza VSE–Kőszegi Lóránt FC. Vasárnap, 17.30: Schott Lukácsháza SE–Körmendi FC, Lorry GM Kft. Szarvaskend–Celldömölki VSE Vulkán Fürdő, Rum KSC–Vép VSE, Csepregi SE–Szentgotthárdi VSE.