A harmadik helyért küzdhet szombaton a Falco a Horváth Zoltán Emléktornán

Fotó: Falco KC

Falco KC – FMP Belgrad 74-83 (18-14, 18-25, 19-26, 19-18)

Szombathely, Arena Savaria

A Falco pontszerzői: Golomán 18, Perl 16, Keller 13, Benke 8, Váradi 7, Clark 6, Barac 6.

Az 1. negyed elején 2 büntető is kevés volt, hogy megszülessen a mérkőzés első pontja. Clark a 3. perrcben aztán betalált közelről, ezzel, majd Benke pontjaival 4-0-ra vezetett a Szombathely. Tasic szépített, majd Keller távolról volt eredményes, 7-2. A játékrész közepén rengeteg hibával játszott mindkét csapat, majd Tasic újabb duplájával 8-5 lett. A negyed 7. percében Szili pontjai után Beni 2 pontjának örülhetett a hazai publikum, 12-7. A hajrában Zozó büntetői kerültek a helyükre, majd Jones dudaszós hárrmasa zárta az első 10 percet, 18-14.

A 2. negyed első percében 2 kosarat kapott a Falco, 18-18-nál jött is Milos Konakov időkérése. Perl duplája után Golomán zsákolt, helyre állt a rend, 24-18-nál a vendégek szakították meg a játékot. Két triplájával jöttek közelebb a belgrádiak, 27-24. Nikolic hármasával a negyed közepén egyenlítettek a szerbek, majd 27-27 után Benke Szilárd triplája hullott be, 32-27. Keller zsákolása jókor jött, de 34-35-nél a vendégek átvették a vezetést. Aztán a 18.percben felállva tapsolt az Arena Savaria közönsége, Horváth Zoltánra, az égi centerre emlékezve. A szünetben 36-39 vot az állás.

A 3. negyed elején is sok hiba csúszott a hazaiak játékába, de Keller továbbra is pontosan célzott kintről, 41-46. Aztán egy dupla és egy tripla után a 24. percben már 10 volt közte, 41-51. Nagyon kellett Perl Zoli hármasa, majd a 4 személyivel játszó Golomán büntetői, 47-56. Perl lerohanó támadása után Golomán újra zsákolt. Sajnos nem sikerült a hajrá, az utolsó 10 perc előtt megint kétszámjegyű volt a különbség, 55-65.

A 4. negyedet Golomán duplával kezdte, majd a Perl Zoli vezette támadást megint Golomán fejezte be 2 ponttal, 59-65. Ezután Zozó pontjai jöttek, aztán Váradi volt eredményes a vonalról, 63-65. Triplával feleltek a vendégek, de Beni remek akció végén szépített, 65-68. A belgrádiak percei következtek és ismét elléptek, 67-77. A vége előtt 3 perccel Golomán zsákolt, majd Keller triplája is a helyén volt, 72-79 állt a táblán. Sajnos a hajrában nem tudott már közelebb férkőzni a Falco a Belgrádhoz, így 74-83 lett a vége – olvasható a klub honlapján.

Szombaton 16 órától a harmadik helyért küzdhetnek a szombathelyi sárga-feketék.