Frissen Vasból

2021.10.16. 22:03

Fordított az Egis Körmend Debrecenben

Tizenkilenc ponttal is vezetett a DEAC-Tungsram csapata az Egis Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I. szombati játéknapjának rangadóján, azonban a vasiak a parádés dobóformát mutató Ferencz Csaba vezérletével végül elvitték a két bajnoki pontot Debrecenből.

Baranyi Kristóf

Ferencz Csabáék eldönthetik a továbbjutás kérdését

Fotó: Szendi Péter

DEAC–TUNGSRAM-EGIS KÖRMEND 76-89 ((20–8, 24–20, 15–27, 17–34). Debrecen, 1100 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Mészáros, Goda.

DEAC: Thames 9/3, Polyák 9/9, ValerioBodon 3, Dzseletovics 6, TÓTH Á.11. Csere: DRENOVAC 18/3, Aska 6, Lapornik 7, KerpelFronius G. 7, Neuwirth, Kovács Á. Edző: Milenko Topics

KÖRMEND: WHITE 16/3, Stokes 12/3, Takács K. 6/6, SZAVICS 13/6, Krivacsevics 6. Csere: Garrett 12, FERENCZ 19/15, Durázi 2, Kenéz. Megbízott vezetőedző: Kocsis Tamás

Kipontozódott: Thames (34. p) ill. Szavics (39. p.)

Kiállítva: Aska (38. p)

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–2. 8. p.: 13–6. 12. p.: 21–12. 16. p.: 33–14. 20. p. 44–28. 18.p.: 41–35. 24.p.: 46–38. 28. p.: 53–48. 32. p.: 63–63. 37.p.: 66–77.

Vezetőedzője, az eltiltását töltő Antonisz Konsztantinidesz nélkül érkezett az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokba az Egis Körmend együttese. A ciprusi szakember helyére „beugró” Kocsis Tamás a DEAC-Tungsram hazai veretlenségének megszakítását tűzte ki célul. Ezzel szemben az összecsapás legkevésbé sem a piros-feketék akarata szerint indult, a hazaiak domináns támadójátékával szemben a teljes első félidőben tanácstalannak tűnt a vasi védelem. (44-28) A nagyszünetben aztán rendezték soraikat a vendégek, a harmadik etap egy 15-4-es körmendi futással indult. (48-41) A hajdúságiak kizökkentek saját ritmusukból, az Egis Körmend pedig remekül élt a kínálkozó lehetőséggel. A debreceni reményeket végleg Ferencz Csaba döntötte romba: a magyar válogatott bedobó zsinórban négy triplát értékesített a záró felvonás derekán, amivel pontot tett az ütközet végére.

Milenko Topics: – A mérkőzés elején sikerült megvalósítani sok mindent az eltervezettekből, a körmendi dobókat jól hatástalanítottuk. Az első félidőben akár el is dőlhetett volna a találkozó, a szünetben meg is beszéltük, hogy hasonló agresszivitással kell folytatnunk, azonban valami megváltozott. A Körmend elkapta a fonalat és ezzel nem igazán tudtunk mit kezdeni, extra dobásaikkal kizökkentették a fiúkat, így sajnos nem sikerült kilábalni a hullámvölgyből. A Körmend felkeményedett játékának köszönhetően meg tudta fordítani a mérkőzést, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Meg kell találnunk mi okozta a vereséget és menni kell tovább.

Kocsis Tamás: - Az első félidő után nem számítottunk ilyen másodikra. A félidőben persze volt némi fejmosás, ami úgy tűnik, eredményre vezetett. Fontos idegenbeli sikert arattunk, reméljük, hogy ez lendületet ad a következő összecsapásokra is.