Frissen Vasból

2021.10.30. 20:10

Kiizzadta a győzelmet a Körmend a Pécs ellen – fotók

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában elképesztő izgalmakat hozott az Egis Körmend és a Pécsi VSK összecsapása, amelyet végül 13 ponttal a Rába-partiak nyertek meg.

20211029 EGIS Körmend-PVSK kosárlabda mérkőzés, Körmend, Szendi Péter, Vas Népe

Fotó: Szendi Péter

A Körmend indíthatta útjára a labdát, Stokes azonban nem, a túloldalon viszont Brkic betalált, így pécsi pontokkal vette kezdetét a meccs. A hazaiak első pontját Garrett szerezte büntetőből, amire Brkic válaszolt újabb duplával. Jól, koncentráltabban kezdett a baranyai alakulat, azonban két eladott labdájukból White lódult meg, majd átvette a vezetést a Rába-parti együttes (7-6). Hatalmas volt az iram, rengeteg hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. Támadó lepattanóban ugyan nem állt a helyzet magaslatán a Körmend, de hatékony védekezésének köszönhetően 6 pontos előnyre tett szert 3 perccel az első negyed vége előtt (16-10). Megbénultak a PVSK attakjai, képtelenek voltak átjátszani a piros-feketék védelmét és sok esetben a tripla vonalon túlról voltak kénytelenek lezárni az akciók, ám ezekből semmi sem ment be. Durázi viszont egy szépségdíjas betöréssel már 9-re növelte a körmendi előnyt az etap végén (19-10).

A folytatásban előbb Krivacevic majd White kosaránál ugrott fel a hazai publikum (23-10), Dragan Aleksic pedig azonnal magához hívta csapatát és kíméletlenül leüvöltötte Brkicet, majd szépen sorban minden pécsi fejmosást kapott. Az edzői feddés nem hozta meg a várt eredményt: Durázi és Krivacevic pontjaival robogott tovább a Rába-parti csapat, majd jött Stokes és a megítélt büntetőiből ugyan csak az egyiket váltott pontra, így is már 20-szal ment a Körmend (30-10).

A mérkőzés ezen részében mintha csak egy csapat lett volna a pályán. A hazaiak első időkérése után azonban váratlanul életjelet adott magáról a Pécs és Ivosev vezérletével 10 pontosra csökkentette hátrányát (30-20). Ami eddig befelé pattant a piros-feketéknél, az most mind kifele jött, a PVSK pedig ezt kihasználva tovább lopta a távolságot a Körmendtől: Bryson sikeres büntetőivel már 30-24-et mutatott az eredményjelző. A hosszú hazai kosárcsendet White törte meg, de azonnal jött a válasz a túloldalon Ivosev révén, aztán az exfalcos Bíró triplájával pedig már csak egy leheletnyi volt a különbség a felek között (34-32). Az elképesztő izgalmakat és fordulatot hozó első félidő végén 38-32-t mutatott az eredményjelző.

Szünet után White triplája ugyan még nem akadt be a gyűrűbe, de szedte saját lepattanóját a körmendiek 11-ese, és egy kicsit közelebbről már betalált (40-32). Újfent kapkodóssá vált a játék, a találkozó ezen szakasza nem a védekezésről szólt, felváltva potyogtak a kosarak, amiből a házigazda jött ki jobban, hiszen nem tudta csökkenteni hátrányát a Pécs (48-40). Sőt, 3,5 perccel a játékrész vége előtt Stokes trojkája, majd az azt követő duplája azt jelentette, hogy ismét 10 fölé kúszott a differencia a csapatok között (55-42). A PVSK azonban nem adta fel, Bryson gyűrűszaggató zsákolásával ismét 10-en belül voltak a vendégek, jött azonban Stokes és azonnal korrigált az eredményen (60-49). Megtartania azonban nem sikerült a Rába-partiaknak kétszámjegyű előnyüket, így 62-53-ról következhetett a mindent eldöntő negyed.

Ivosev triplájával fogyott ismét a körmendi előny, Stokes pedig büntetőiből csak egyet tudott értékesíteni. Idegnyugtatólag hatott a házigazdára Savic duplája, Bíró újabb trojkájától azonban újfent felszökkent a körmendiek pulzusa (65-59). 6 perccel a vége előtt Haynes Jones triplakísérlete lepattant a gyűrűről, ám jött Ivosev és röptében 4 pontra csökkentette a vendégek hátrányát (67-63). Szinte tapintani lehetett a feszültséget a levegőben, a Rába-partiak azonban makacsul tartották előnyüket, jobban bírták az idegek harcát, így 76-68-nál Aleksic mesternek időt kellett kérnie. 2 perc 20 másodperc volt vissza, amikor Savic egy újabb tripláját elsüllyesztve 13 pontosra növelte ismét a körmendiek előnyét, eldőlni látszott a találkozó. Az utolsó másodpercek nem osztottak, nem szoroztak, végül magabiztos győzelmet arattak a piros-feketék.

Jegyzőkönyv:

Egis Körmend–Pécsi VSK Veolia 84-71 (19-10, 19-22, 24-21, 22-18). Körmend, 1800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs, Söjtöry T., Kovács N.

Egis Körmend: STOKES 22/6, Takács -, GARRETT 9, WHITE 18, SAVIC 19/9. Csere: Durázi 7, Ferencz 2, Kenéz -, Krivacevic 7. Vezetőedző: Antonis Constantinides.

Pécsi VSK: GORDON 10, Haynes-Jones 8, BRYSON 13/3, Brkic 5, Armaghani -. Csere: Goldring -, Illés 1, IVOSEV 23/6, Popadic -, Bíró 11/9. Vezetőedző: Dragan Aleksic.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-6. 7. perc: 16-10. 13.perc: 30-10. 18. perc: 30-24. 22. perc: 40-34. 27. perc: 55-45. 33. perc: 65-59. 38. perc: 78-68.

Kipontozódott: Krivacevic (39. p.)