Kézilabda

2023.02.22. 13:22

Menetelő bükiek - Újra pályára léptek a vasi NB II.-es kézisek

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 12. fordulójában csak az SZKKA U22 szenvedett vereséget, nyert a CVSE, a Sárvár, a Bük és a Répcelak is. A férfiaknál hazai pályán kapott ki a Szentgotthárd.

Szemes Jázmin (labdával) 5 góllal járult hozzá a sárváriak sikeréhez.

Celldömölki VSE–Lébényi KSZSE 34-25 (14-10). Celldömölk, 65 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gréczi G., Koltai D.

CVSE: Tömő – Szomorkovits L. 6, Freiberger 3, Szecsődi 11, Győrvári 2, Erdélyi 6, Pup S. 2. Csere: Balogh V. – Szomorkovits A., Németh V., Füzfa, Deé 1, Pup R., Gyurák 3. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A mérkőzés sok pontatlansággal indult mindkét oldalon, majd a hazaiak lendültek előbb játékba. A vendégek a 12. percben találtak kapuba először. A meccset végig a CVSE irányította és teljesen megérdemelten szerezte meg a két pontot.

Sárvárfürdő Kinizsi SE–VKL SE Győr 31-25 (14-10), Sárvár, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Ihász B. L., Pápai P. B.

Sárvár: Jurik – Horvát I. 4, Virág 4, Barcza 11, Soós 5, Burghardt, Szemes 5. Csere: Varga Á. – Cser 2, Gerencsér, Horváth A., Németh H., Oláh,  Horváth D. Edző: Pupp Adél.

Az első félóra még szoros meccset hozott, aztán a félidő hajrájában megnyugtató előnyre tett szert a Kinizsi. Szünet után időnként szemre is tetszetősen játszva, magabiztosan győzött a Sárvár.

SZESE Győr–Répcelaki SE 24-27 (12-13). Győr, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Doleschall Á., Pál Cs. D.

Répcelak: Szalai N. – Lengyel 2, Pődör P. 15, Király J. 1, Molnár Zs. 4, Major 2, Szár 1. Csere: Zsiray, Pap B., Málovics 2, Szabó K. Edző: Remete Róbert.

A kezdeti percek gólínségét a vasi vendégek törték meg. Orrhossznyi előnyét szinte az egész első félidőn keresztül tudta tartani a Répcelak. A második játékrészben rövid időre ugyan a SZESE került előnybe, de Pődör Petráék fegyelmezetten, minden taktikai utasítást betartva fordítottak és bravúros győzelmet arattak.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22–Győri Audi ETO KC U22 24-27 (10-14). Szombathely, Egyetemi Sporcsarnok, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Finta D., Varga F.

SZKKA U22: Fritz, Németh E. (kapusok), Török 6, Rieger, Ihász 2, Krilov, Szabó N. 3, Vincze, Tóth B. 2, Káli 1, Lékai 1, Pál 9, Horvárh A., Rákos. Edző: Vujovic Mirko.

A döntő pillanatokban hibázó szombathelyiek csak megszorongatni tudták a bajnokság egyik élcsapatát.

Mosonmagyarórvári KC U22–Büki TK 34-37 (17-16). Mosonmagyaróvár, 65 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóbiás R. T., Végh A.

Bük: Szücs – Kelemen 3, Varga Zs. 1, Tamási 10, Tar-Pukler 7, Marton D. 4, Gősi 3. Csere: Büki – Megyeri 6, Tóth V., Schimmer-Szabó 3, Varga V. Edző: Baranyai Enikő.

Nagy meccset játszott mindkét csapat, kemény védekezés, gyors játék jellemezte a találkozót. Bár a hazaiknak hosszabb volt a kispadja, a flúgos futamot a BTK nyerte, növelve előnyét a tabella élén.

Szentgotthárdi VSE–Várpalotai BSK 27-32 (14-17). Szentgotthárd, 50 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Salamon G., Tóth J.

SZVSE: Kalics – Molnár P. 5, Fekete 2, Katona 2, Luthár 1, Háklár 5, Németh D. 1. Csere: Dancsecs, Surányi (kapusok), Kozma 9, Rónai, Hegyi 2. Edző: Bölöni Roland.

A sok sebből vérző gotthárdiak problémáit tovább nehezítette Luthár és Rónai lesérülése, így a meccs második félidejének derekán felőrölte a vasiakat a Várpalota.