2023.07.02. 07:04

Gólfesztivált rendezett a Szombathelyi Haladás

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Szombathelyi Haladás 10-1-re legyőzte a szlovén második ligás Triglav Kranjt.

Horváth Rajmund két gólt szerzett

A vasárnapig Ausztriában, Bad Kleinkirchheimben  edzőtáborozó Szombathelyi Haladás a tréningek mellett egy felkészülési mérkőzést vívott, szombat délután a 16 csapatos szlovén másodosztály 12. helyén végzett Triglav Kranj ellen lépett pályára. A meccs 2x60 perces volt.

Szombathelyi Haladás–Triglav Kranj (szlovén) 10-1 (4-0).  Magdalen, 50 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés

Szombathelyi Haladás: Verpecz (Mursits, 31., Pálfi, 61., Kostyák, 91.) – Frák (Nyíri, 31., Mayer, 91.), Jagodics (Csató, 61.), Bolla (Csonka, 61.), Bosnjak (Tarján, 61.) – Rácz (Doktorics, 61.), Szakály (Tóth M., 61.), Csernik (Jancsó, 61.) – Horváth R. (Simut, 61.), Kelemen (Taipi, 43., Katona, 78.), Szvoboda (Mohos, 31., Horváth A., 91.). Edző: Aleksandar Jovic.

11. perc: Tetszetős támadást követően Szvoboda balról keresztbe cselezett, majd Rácz elé tálalt, aki 21 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

14. perc: Horváth Rajmund jobbról bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről, nagy erővel a jobb sarokba lőtt (2-0).

26. perc: Kelemen elé pattant a labda a tizenhatoson belül, aki egyből, 15 méterről a  kapu közepébe helyezett (3-0).

37. perc: Kelemen passzolt Horváth Rajmundhoz, aki bevezette a labdát a büntetőterületen belülre és tíz méterről, jobbról, ballal a kapuba helyezett (4-0).

70. perc: Jancsó vállalkozott lövésre 19 méterről, ballal, lövése egy védő lábán felpattant és a kapus felett a hálóba vágódott (5-0).

73. perc: Tarján bal oldali beadását Taipi a hosszú saroknál két lépésről továbbította a hálóba (6-0).

81. perc: Katona becsúszva szerzett labdát a tizenhatoson belül, a játékszer Mohos elé került, a támadó hét méterről, ballal, jobb lábbal a hálóba lőtt (7-0).

84. perc: Magister révén szépített a Kranj (7-1).

104. perc: Jancsó passzolt Katonához, a csatár átvette a labdát és hét méterről a hálóba lőtte (8-1).

115. perc: Szöglet után Katona fejelte vissza a labdát, amit Mayer közelről szintén fejjel a hálóba juttatott (9-1).

120. perc: Simut passzolt Katonához, a támadó pedig beállította a 10-1-es végeredményt.

A szlovén másodosztályú Triglav nem volt egy súlycsoportban a Haladással. A szombathelyi csapat a gólokon kívül sok helyzetet kidolgozott, végig uralta a mérkőzést, a vendégek csak ritkán jutottak el a vasi tizenhatosig. A Szombathelyi Haladás szép győzelemmel zárta a jól sikerült osztrák edzőtábort.