Kézilabda

2024.02.24. 19:45

Szegeden folytatta bajnoki menetelését a Vida-csapat

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 19. fordulójában simán verte idegenben a házigazda Szegedet a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, amely immár 19 meccs óta nem talál legyőzőre.

Forrás: Cseh Gábor

PC Trade Szegedi NKE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 25-34 (11-17). Szeged, 100 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Simon B., Weinert G.

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Pődör R., Pálffy 3, Kulcsár 5, Pődör B. 10, Varga N., Szeberényi 5, Szmolek 4, Böhm 4, Balogh P., Kazai 2, Gönczöl 1. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 3-4. 15. perc: 4-8. 29. perc: 11-17. 35. perc: 14-20. 42. perc: 16-24. 53. perc: 21-28.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/6, ill. 1/3.

A legfontosabb feladat, hogy még csak véletlenül se a tabella jelenlegi állása alapján ítélje meg soron következő ellenfelét a csapat – fogalmazott a mérkőzést megelőzően a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia vezetőedzője, Vida Gergő. A vasiak egyártelmű célja a szegedi találkozó megnyerése volt, ezen túlmenően pedig elhódítani a bajnoki címet. A házigazda kerete fiatal játékosokból állt, akik férfi kézilabdára emlékeztető taktikai elemeket is alkamaznak – ez szokatlan lehet a női alakulatoknak, így erre külön készült a szombathelyi gárda.

Esélyeshez méltóan kezdett az SZKKA, hamar háromgólos előnyre tett szert, miközben öt percen keresztül nem talált kapuba a Szeged. Ennek következtében a 7. percben 1-4 volt az állás. Aztán összekapta magát a Tisza-parti együttes, amely gyorsan egy gólra zárkózott (3-4). Sorrendben Kulcsár, Pődör Blanka és Kazai is betalált, így ismét kezdte építgetni előnyét a vendég csapat. A 22. percben Pálffy találatával már hét gólra nőtt a felek közti különbség, nyílni kezdett az a bizonyos olló (5-12). MIndössze fellángolásai voltak a Szegednek, amely hatgólos hátrányból várhatta a második félidőt (11-17).

Szünet után sem történt számottevő változás a játékban, azaz a Tisza-partiak igyekeztek faragni hátrányukon, de ez csak részben sikerült. Néha ugyan vissza tudott kapaszkodni öt gólra a Szeged, de ennél közelebb nem férkőzhetett az SZKKA-hoz. A 40. percben kialakult a két csapat közti legnagyobb különbség, nyolc góllal lépett el a szombathelyi alakulat (15-23). A vendégek stabilan kézben tartották a meccset és végül kilenc góllal bizonyultak jobbnak.

A 19. forduló további eredményei: DVSC U19–Zengő Alföld Orosházi KA 22-32, PTE PEAC-SIPO–Kispest NKK 30-25, Gárdony-Pázmánd NKK–Szigetszentmiklós NKSE 32-28, Tempo KSE–Esztergomi Vitézek 23-33, Komárom VSE–FTC U19 27-38, SZISE–Érd 33-28.

Az Eszterházy–Hajdúnánás találkozót vasárnap játsszák.