2010.04.06. 02:28

Körmendi triplaeső a kecskeméti kosárban

Kecskemét - A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata remek második félidei játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét felett.

A szünet után Wittmann hármasával 12 pontra nőtt a házigazda előnye (21. perc: 52:39), de a két triplát dobó és ziccert értékesítő Thomas kosaraival felzárkóztak a vasiak (24. perc: 55:49). Élesebb lett a csata, a Körmend szorosan tapadt riválisára, s még az sem zavarta meg, hogy a palánk és a gyűrű közé szorult labdát Csorvási kipiszkálta és bedobta - a játékvezetők megadták a kosarat, pedig a labda a vendégeké lett volna. A harmadik negyed végén Booker hármasával fordítottak ismét a Rába-partiak (29. perc: 59:60), de Ross ugyancsak triplával válaszolt. Az utolsó felvonást Thomas, Scott és Booker vezérletével ott folytatták a piros-feketék, ahol az előzőt abbahagyták, ráadásul a védekezésük egyre jobb lett, így nagy fórra tettek szert (36. perc: 68:76). Közben a pálya közepéig berohanva reklamáló Ivkovics technikait kapott. Csapatának volt még egy fellángolása (37. perc: 73:76), de a körmendiek kézben tartották a mérkőzést, és megérdemelten nyertek. A magabiztos győzelemben nagy szerepe volt, hogy Ferenczék 23 triplakísérletéből 11 célba talált.

Sztojan Ivkovics: - Úgy gondolom, javul a játékunk, és amíg bírtuk erővel, tartottuk magunkat. A vendégek extra dobóformája döntőnek bizonyult.

Sabáli Balázs: - Az első félidőben sokat hibáztunk, de szünet után feljavult a játékunk, míg a hazaiak sok dobást rontottak. Támadásban azért néha buta hibákat vétettünk, de a lényeg, hogy fordítottunk.