2011.06.16. 02:26

Nemzetközi motocross: Tőke Miklós és Zsigovits Norbert is remekül versenyzett

A Nyugat Kupa nemzetközi motocrossverseny negyedik futamán két aranyérmet is szereztek a vasi motorosok.

A Motocross Egyesület Csákánydoroszló versenyén erős, nemzetközi - magyar, osztrák, szlovén és olasz motorosokat felvonultató - mezőny állt rajthoz a minőségi pályán. Összesen 123 versenyző tette próbára a tudását, köztük a házigazda csákánydoroszlói egyesület sportolói: Tőke Miklós (Szombathely), Zsigovits Norbert (Csákánydoroszló), Nárai Tibor (Körmend), Gueth Richárd (Körmend). Az egész napos, remekül megszervezett program körülbelül 700-800 érdeklődőt vonzott. A szurkolók színvonalas, izgalmas futamokat láthattak, továbbá remek vasi eredményeknek tapsolhattak. A juniorok között Tőke Miklós (65 ccm) aranyérmet szerzett, és hozzá hasonlóan a fiatalabb korosztályban rajthoz álló Zsigovits Norbert (85 ccm) is a legjobbnak bizonyult. Újabb győzelmével Zsigovits egyébként átvette a vezetést kategóriájában a hét futamból álló Nyugat Kupa összetett pontlistáján. A felnőttek között Nárai Tibor (MX2B) remekelt az időmérő edzésen, ám a versenyen váltóhiba miatt már nem vehetett részt. Gueth Richárd (MX2A) versenyigazgatói feladatai miatt kihagyta az időmérőt, így is versenyzett ugyan, de a szabályok értelmében az eredményét nem értékelték, tehát helyezés nélkül zárt.