Megalázó, huszonnégy pontos körmendi vereség az Albacomp ellen hazai pályán

A Fortress Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata szétesően és nagyon rosszul játszva súlyos vereséget szenvedett az Albacomp elleni rangadón.

Vastag Nándor

A rangadót a múlt nyáron visszavonult Trummer Rudolf  búcsúztatása vezette fel. A körmendi bedobó ismét 7-es számú mezben szaladt ki a pályára, majd a klub tulajdonosa, Szabó-Forrai Zsolt és Bebes István polgármester köszönte meg a szolgálatait, de ajándékot kapott az Albacomp csapatától is.

Remek hangulatban indult a mérkőzés, de a kezdeti kosárváltások után (3. perc: 6-7) a hazaiak nem boldogultak a székesfehérváriak nagyon jó védekezésével. Sorra jöttek le a dobásaik a gyűrűről, átellenben viszont még a center Chism is triplát dobott. A vendégeknél El-Amint  sem sikerült tartani, így egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között (9. perc: 10-20).

Az első negyed végén Cseh hármasa a legjobbkor jött, majd ponterős játékkal nyitotta a második etapot is. De társa nem akadt, a vendégeknél azonban többen is pontosan céloztak (15. perc: 23-39). A szünethez közeledve Bell pontjaival zárkóztak a Rába-partiak (18. perc: 32-43), de ekkor a fehérváriaknál Hollis és Simon lépett elő vezéregyéniséggé, az Albacomp vezetése pedig 15 pontosra nőtt (20. perc: 36-51).

A piros-feketéknek a szünetben sem sikerült rendezniük a sorokat. A védekezésük rengeteg kivetnivalót hagyott maga után, de az is igaz, hogy a hatalmas önbizalommal játszó ellenfél nagyon jó napot fogott ki és szinte minden bedobott. A hazaiak támadásban is bizonytalanul játszottak, apróbb fellángolásokat leszámítva - mint Ferencz két egymás után triplája - rendre rossz megoldást választottak. (29. perc: 49-79).

Az utolsó negyedben folytatódott a Körmend vesszőfutása, mert a székesfehérváriak nem lassítottak, hanem a 40 pontos különbséget ostromolták. A rendkívül gyenge, ötlettelen játékot a közönség sem bírta, és az elégedetlenségét kifejező rigmusok közül még a „Hol a csapatunk?” és a „Patonayt vissza Körmendre!” volt a legenyhébb. A végén a hazaiak kozmetikáztak az eredményen, így csak 24 pontos lett a kudarc.

A vasi csapat rengeteg hibával játszott a rangadón, így az Albacomp súlyos verésben részesítette. A Rába-partiak zsinórban második bajnokijukon maradtak alul, a fehérváriak három nyeretlen meccs után újra győztek.

Sabáli Balázs: Nem könnyű megszólalni egy ilyen mérkőzés után. El-Amin adott egy alaphangot az Albacomp támadásainak, a mi üres dobásaink viszont nem jöttek be, és a harmadik negyedtől mentálisan is szétestünk. Ez a teljesítmény nem volt méltó a körmendi színekhez, elnézést kérünk mindenkitől.

Dzunics Braniszlav: Ezen a mérkőzésen nekünk minden sikerült. Jó védekezéssel megnehezítettük a Körmend dolgát, támadásban pedig többen extrán dobtak nálunk.

Fortress Lami-Véd Körmend – Albacomp Fehérvár 71-95 (13-22, 23-29, 14-28, 21-16). – Körmend, 1700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Papp, Török R.

Körmend:
Mladenovic 10/3, Ferencz 9/9, Powell -, BELL 25/3, Townes 7. Csere: Fodor G. -, Cseh 10/6, Ruják 10/6. Edző: Sabáli Balázs.

Albacomp: SIMON B. 11/3, EL-AMIN 30/15, HOLLIS 21/6, Keller Á. 8, CHISM 15/3. Csere: SUPOLA 6/6, Hendlein 4, Bódi -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-7. 7. perc: 8-15. 9. perc: 10-20. 15. perc: 23-39. 18. perc: 32-43. 23. perc: 38-60. 26. perc: 44-69. 29. perc: 49-79. 33. perc: 50-87. 38. perc: 60-95.