Egyenlített a Falco: Sopronban nyert az alapszakaszgyőztes

Sopron - Az A-csoportos kosárbajnokság negyeddöntőjének negyedik felvonásán a Falco nagy csatában nyert a Sopronban, így a párharc 2-2-es állásról folytatódik.

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC-Falco-SZOVA KC Szombathely 59-62 (17-26, 11-7, 16-18, 15-11). - Sopron, 2200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda mérkőzés, negyeddöntő, negyedik találkozó, vezette: Cziffra, Győrffy, Benczur.

Sopron: Thomas 13, Rubin 11/3, MOLNÁR 16/6, Gombás 3/3, Egemonye 9. Csere: Vesztergom -, Boldizsár -, Keresztes 7, Lakatos -, Takács -. Edző: Meszlényi Róbert.
Falco: Kálmán 3/3, Simon L. 2, TIMBERLAKE 22/3, SZABÓ ZS. 11/6, PANTELICS 6. Csere: Szanati 4, Jancsikin 3/3, Harazin 2, WILL 9/9. Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 6-10. 8. perc: 15-22. 15. 25-26. 20. perc: 28-33. 27. perc: 34-46. 30. perc: 44-51. 35. perc: 50-57. 37. perc: 57-58. 39. perc: 59-61.
Kipontozódott: Simon L. a 36. percben.

A Falco - a negyeddöntő során először - teljes kerettel vette fel a harcot. Ám Pantelics sérülése óta először, edzés nélkül lépett pályára, és többen is félsérülten játszottak.
Alaposan egymásnak estek a csapatok. A nagy rohanásban a Szabó Zsolt és Timberlake által vezérelt Falco harcol ki magának némi előnyt (4. perc: 6-10). A Falco remekül védekezett, és a párharc során talán most először, remekül dobott (8. perc: 15-22). Már a tíz pontot súrolta a szombathelyi előny, amikor Kálmán a könyökét fájlalva kivált a játékból. Meg is akadtak a szombathelyiek, kezdett araszolni a vendéglátó (15. perc: 25-26). Szükség volt Kálmánra, aki egy jókora kötéssel a karján visszatért. A 17. percben volt eredményes először a második negyedben a Falco, Szanati büntetőkből talált be. Ezzel túlélte a nehéz perceket a vasi gárda. Ráadásul Pantelics is belelendült (20. perc: 28-33).

Fordulás után folytatódott az öldöklő küzdelem - ismét Kálmán nélkül. Forrtak az indulatok: Szabó Zsolt és Boldizsár akaszkodott össze. A hazai pálya minden előnyét élvező soproniak meglehetősen kemény stílusra váltották. Ettől függetlenül tíz fölé tornázta fórját az alapszakaszgyőztes (27. perc: 34-46). A harmadik etap Molnár dudaszó pillanatában elengedett pontos triplájával zárult (30. perc: 44-51). A Sopron mindent megtett, látótávolságon belül tartotta ellenfelét (35. perc: 50-57). Aztán Simon kipontozódott, a meccs pedig egyre élesebb lett, zárkózott keményen a Sopron (37. perc: 57-58). Az utolsó fél perc 59-61-es állásról, vasi labdakihozatallal kezdődött. És az eredményen már csak Szabó Zsolt egy büntetője változtatott. Nyert, és egyenlített - teljesen megérdemelten - a Falco.

Meszlényi Róbert: - Küzdöttünk, de sokat hibáztunk, többek között rengeteg büntetőt rontottunk. Az ötödik meccsen megpróbálkozunk a bravúrral.
Bencze Tamás: - Csattanós választ adtunk azoknak, akik nem hittek bennünk. Ismét volt hiányzónk, de nyertünk. Csapatként nyertünk. A párharcnak még nincs vége, de az ötödik meccset hazai pályán, 4000 szombathelyi előtt játsszuk!

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása 2-2. Folytatás szombaton, Szombathelyen.