Oda a pályaelőny: Falco-Sopron 65-67

Az A-csoportos kosárbajnokság negyeddöntőjének harmadik felvonásán a Falco kikapott a vendég Soprontól, így ellenfele biztató helyzetből várja a hétfői folytatást.

Falco-SZOVA KC Szombathely-Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 65-67 (17-13, 27-23, 7-18, 14-13). _ Szombathely, 2500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, harmadik találkozó, vezette: Földházi, Király, Gál.

Falco:
KÁLMÁN 9, Timberlake 12, Simon L. 4, SZABÓ ZS. 14/3, Jarosevits -. Csere: Harazin 9, Szanati 5, Jancsikin 2, Will 10/6. Edző: Bencze Tamás.

Sopron:
THOMAS 15/9, Rubin 6, Molnár 10/3, Gombás 2, EGEMONYE 19. Csere: Boldizsár 2, Vesztergom -, Keresztes 9, Takács -, Lakatos 4. Edző: Meszlényi Róbert.

Az eredmény alakulása, 4. perc:
9-2. 14. perc: 25-17. 17. perc: 35-27. 20. perc: 44-36. 23. perc: 46-43. 26. perc: 48-50. 30. perc: 51-54. 34. perc: 55-63. 37. perc: 63-66. 39. perc. 65-67.

A hazaiaknál a bokasérüléssel bajlódó Pantelics nem vállalhatta a meccset. Mindenki más - Kálmán, Timberlake, Harazin, Szanati -  játékra jelentkezett. Igaz egyikük sem volt százszázalékos állapotban.

A Falco remekül elkapta a rajtot (4. perc. 9-2). És ha egy kicsit jobb dobószázalékkal rukkol elő, jobban is megléphetett volna. A felek inkább küzdöttek, nem vonultatták fel a kosárlabda összes szépségét. A tempót a Falco diktálta, de a Sopron ott lihegett a házigazda nyomában. Aztán a második etapban már szervezettebb, magabiztosabb játékkal rukkolt elő a Falco, egyre nehezebben tartotta a lépést az SKC (14. perc: 25-17). Ettől függetlenül a vendégek minden egyes labdáért megküzdöttek - a palánk alatt ügyeskedő Egemonye vezérletével. A hazaiakat sem kellett félteni, kézben tartották a feszült hangulatú meccset, csak a triplák nem mentek. A félidő hajrájában a játékvezetők vívták ki a drukkerek haragját, akik sokat tévedtek a Falco kárára. Így is hazai előnynél vonultak nagyszünetre a felek (20. perc: 44-36). A harmadik negyedben a remekül védekező Sopron villámgyorsan felzárkózott (23. perc: 46-43). Akadoztak a Falco támadásai, kisebb gödörbe kerültek a hazaiak, az SKC viszont belelkesedett, egyenlített, majd a vezetést is átvette (26. perc: 48-50). Bajban voltak a hazaiak, Bencze Tamás időkéréssel próbált rendet rakni a hazai fejekben. A folytatásban felváltva estek a pontok, de a vendégek futhattak neki némi előnyből a záró etapnak (30. perc: 51-54). A Falco pedig elbizonytalanodott, a remekül dobó, felszabadultan játszó vendégek így megléptek (34. perc: 55-63). Nem ment a játék a vasiaknak, és semmi nem jött össze nekik. Így pedig hiába küzdöttek, elveszítették a végletekig kiélezett csatát - Szabó triplája az utolsó pillanatban leperdült a gyűrűről.

Bencze Tamás: - Voltunk már nehéz helyzetben, igaz, ennyire nehézben talán még nem. Csapatként még megnyerhetjük ezt a párharcot. Remélem Sopronben teljes, egészséges kerettel állhatunk ki - center nélkül nehéz ez a játék.
Meszlényi Róbert: - Nagyot küzdöttek a fiúk, és talán szerencsénk is volt. Olyan lehetőséget harcoltunk ki magunknak, amit hazai pályán nem szabad elszalasztanunk.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharcban 2-1-re vezet a Sopron. Folytatás hétfőn, Sopronban.