Civil

2017.04.15. 10:00

Keresztúti ájtatosság a Miród-forrásnál

Kemestaródfa - Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megtartották Kemestaródfán a nagypénteki rendezvényeket.

Civil Tudósítónktól

A csákánydoroszlói egyházközséghez tartozó hét falu hívei hagyományosan Kemestaródfára, a Miród-forráshoz gyűlnek össze, hogy végigjárják Jézus szenvedésének állomásait. Az idei program 17 órakor az úgynevezett csonkamisével kezdődött. A templomi szertartáson is már sokan vettek részt, de a keresztúti ájtatosság kezdetére, talán a munkaszüneti nap miatt, megtelt a templom előtti tér.

Negyed hétkor a Kovács Tibor egyházközségi elnök által vitt kereszt mögé felsorakozva, Orsos Zoltán atya vezetésével elindult a menet a Miród-forráshoz vezető keresztúton. A zarándokok, akik a környező falvakból és városokból érkeztek, a kereszteknél megállva emlékeztek Jézus szenvedésének állomásaira. A stációknál az olvasmányokat és az evangéliumokat a kemestaródfai hívek olvasták fel. A búcsújáró helyhez érve imával emlékeztek Jézus halálára a hívek.

Fotó: Szakonyi Eszter, Miród Gábor

A keresztút végén mindenki csendben imádkozva sétált vissza a Miród-forrástól a templomig.

Szerző: Miród Gábor

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!