Frissen Vasból

2021.05.08. 20:33

Jól harcolt, de végül kikapott az SZKKA női kézicsapata

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 22. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia megszorongatta esélyesebb ellenfelét, de végül kikapott a Mosonmagyaróvártól.

20210508 SZKKA - Mosonmagyaróvár női NB1 kézilabdamérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

A szezon meglepetéscsapatát, a dobogóért, a nemzetközi porondért küzdő Mosonmagyaróvárt fogadta a bentmaradásért harcoló SZKKA.

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Motherson Mosonmagyaróvár 24-29 (12-13). – Szombathely, Aréna Savaria, 200 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Őri, Pozdena.

SZKKA: Tomasevic – Orbán 3, Agbaba 7/2, Horilska 3/1, Bandelier 2, Mayer Sz.1, Wald 1. Csere: Farkas H. (kapus), Pődör R. 3/1), Pődör B., Varga N., Horváth P. 3, Szendrei B., Forgács, Virág 1. Edző: Marosán György.

Mosonmagyaróvár: Szemerey – Katona 2, Hudák 2, Tóth E. 6 (2), Horváth B. 7, Kovács P. 6, Stranigg 4. Csere: Herczeg L. (kapus), Hajtai, Sirián, Domokos, Holesová, Kellermann, Gyimesi, Szarková 2, Lancz. Edző: Gyurka János.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-5. 10. perc: 4-6. 15. perc: 5-9. 20. perc: 7-10. 25. perc: 9-12. 28. perc: 11-13. 33. perc: 13-15. 37. perc: 14-17. 40. perc: 15-19. 45. perc: 16-21. 50. perc: 18-22. 55. perc: 21-25. 57. perc: 22-26.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2.

Az esélyesebb vendégek kezdtek jobban (0-3), de aztán rendezte sorait a házigazda szorossá tette a meccset. Állandósult a forgatókönyve: amint felzárkózott az SZKKA, rendre meglépett a Mosonmagyaróvár. Az első félidő hajrája roppant motivált szombathelyi csapatnak sikerült jobban – csupán egy gólos vendég előnyt mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második játékrész már inkább a Mosonmagyaróvárról szólt. Állandósították a három-négy gólos fórjukat – az SZKKA kénytelen volt futni az eredmény után. A hajrában pedig már nem fenyegette veszély a vendég győzelmét.

Marosán György: – Rengeteget készültünk ellenfelünkből, de ezúttal elmaradtak a kiugró teljesítmények, így nem tudtuk eltüntetni a minőségbeli különbséget. Nem dőlünk a kardunkba, noha szerettünk volna nyerni. Láttam biztató jeleket, és annyit ígérhetek: a hátralévő mérkőzéseken is olyan tűzzel és szenvedéllyel játszunk majd, mint tettük azt Vácon és most.

Gyurka János: – Remek tempó jellemezte a mérkőzést. A kompakt védekezésre építettük a taktikánkat, ez zömében működött, sokat szabálytalankodtunk, így gyors gólokat tudtunk szerezni. Tizenöt technikai hibát követtünk el, ezen javítanunk kell. Ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra, roppant fontos két pontot szereztünk.