Vas megyei foci

2021.08.15. 21:05

Elrajtolt a bajnokság a megyei első osztályban – Nem kímélték egymást a csapatok (fotók, videó)

Elkezdődött a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság. Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Király, a Celldömölk és az Egyházasrádóc, idegenben négyet rúgott a Rábapaty, ötöt a Sárvár.

Tóth Judit

Fotó: Horváth Balázs

Kőszegi Lóránt FC–Vép VSE 1–1 (0–1).

Kőszeg, 250 néző, vezette: Sebesi P.

Kőszeg: NÉMETH M. – RÁKHELY, Lintner (Fehér A.), Toldi, Németh A., Prán D. (Réti), Csák (Molnár Cs.), PRÁN A., Szabella, Kiss B., FEHÉR D. Edző: Őri Gábor

Vép: Bezdi B. – Wágner, Dancs, Németh Á., Szalai, Török (Varga B.), Bezdi Sz., Beke, Illés (Czeglédy), Balikó, Takács. Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Fehér D., ill. Beke.

Kiállítva: Wágner (55., Vép Vse).

Hiába játszott kezdeményezőbben és bátrabban a hazai alakulat, az első félidő hajrájában egy kontratámadás után a vépiek kerültek előnybe. A fordulás után viszont nem kellett sokat várni a kőszegi egyenlítésre, egy formás akció végén Fehér Dániel szerzett bombagólt és 1-1-re módosította az állást. A rendkívül élvezetes mérkőzésen mindkét kapus teljesítménye dicséretet érdemel. A találkozó forgatókönyvéhez hozzátartozik, hogy a csapatoknak edző nélkül kellett lejátszaniuk az összecsapást, mivel a Magyar Labdarúgó Szövetség felülete nem állt rendelkezésre a szükséges regisztrációs kártyák elkészítéséhez.

Király SE–Jánosháza VSE 6–1 (4–0).

Szombathely, 100 néző, v.: Harcsár R.

Király: Király – Szalay, Auer, SUBICZ (Kovács Á.), Kudron (Tamás), Hertelendi (Kalmár), Fábián (Hegedűs), Devecseri (Reseterits), HALMOSI, Németh D., SCHIMMER. Edző: Hegyi László

Jánosháza: Pethő – Szabó L., Péter (Hajmási), Szabó T. (Sági), Kecskés (Székács), Niksz, Laczi, Kiss Á., Büki, Nagy B., Balázsi. Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Halmosi (4), Németh D., Kudron, ill. , Kovács Á. (öngól).

A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzést játszottak egymással a felek. A hazai csapat volt kezdeményezőbb, de a Jánosháza az első húsz percben komolyan tartotta magát, magabiztosan futballozott. Aztán megmutatkozott a két csapat közti különbség, ezt a végső gólarány is jelzi.

Szentgotthárdi VSE–Rábapatyi KSK 0–4 (0–3).

Szentgotthárd, 80 néző, v.: Kondor T.

Szentgotthárd: Kapui – Báger, Gerebics, Kovács T., Horváth P. (Nagy O.), Dancsecz, Gécsek, Korpics (Nyári), Sipos (Laczó), Latyák, Gyécsek (Papp V.). Edző: Crnko Bogdan

Rábapaty: Viczmándi – Németh Z. (Kovács Ta.), Csonka, Horváth K. (Kovács Ti.), Gosztolya, Szabó A., Horváth R. (Nardai), Tóth M., Balhási (Piros), Németh G., Könczöl. Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Horváth K., Gosztolya, Csonka, Tóth M.

A találkozó nem a házigazda elképzelései szerint alakult. Korán vezetést szerzett a Rábapaty egy fejesgóllal, a Szentgotthárd ezután csak futni tudott az eredmény után. A második félidőben több helyzete volt a hazaiaknak, ám nem tudták gólra váltani lehetőségeiket, így megérdemelt vendég győzelem született.

CVSE-Vulkánfürdő–Répcelaki Se-Sport36 4–1 (3–1).

Celldömölk, 250 néző, v.: Horváth P.

CVSE: Osvald – Enyingi (Szabó K.), Szuh (Göntér), Szabó R., Marsai, Gorácz (Kocsis), Keszei T. (Tóth D.), Kovács Z., Galovich, Keszei R. (Horváth E.), Kovács A. Edző: Kovács Balázs

Répcelak: Tóth J. – Tóth D., Markó (Németh B.), De Paula, Antal (Palkó), Verasztó, Sipos, Horváth T., Rácz, Havasi, Prystupa. Edző: Balassa Péter

Gólszerzők: Kovács A., Horváth E., Marsai, Szabó R., ill. De Paula Alex Jose.

Kiállítva: Rácz (85., Répcelaki Se-Sport36).

Ahogy az várható volt, a hazai csapat lépett fel kezdeményezőbben a mérkőzésen, ám az első támadásából büntetőhöz és gólhoz jutott a Répcelak. Ezután is főként a vendég térfélen pattogott a labda, uralta a meccset a hazai gárda, de a jól védő vendég kapuson ekkor még nem tudott kifogni. A félidő utolsó perceire sikerült fordítania a házigazdának. A második félidőben is számos helyzetet dolgozott ki a CVSE, de pontatlanul célzott. Azért egy gólt még összehozott a hazai egység a mérkőzés végéig, így megérdemelt győzelemmel kezdte a szezont.

Büki TK–Schott Lukácsháza SE 1–1 (0–1).

Bük, 50 néző, v.: Mónos J.

Bük: Kamondi – Németh T., Wágner, Orbán (Czingráber), Németh G., Csonka (Taródi), Schimmer, Horváth Á. (Czirók), Komálovics, Németh Z., Stieber (Tar). Edző: Marton Róbert

Lukácsháza: Bán – Szentkúti, Gombás, Gugcsó Á., Kovács Zs., Osztrosits, Gugcsó P., Takács (Németh Cs.), Németh R., Dan (Pungor), Bősze. Edző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Németh Z., ill. Szentkúti.

Az első félidőben a hazai csapat akár 3-4 góllal is vezethetett volna, de a nagyszünet előtt egy szöglet után remek támadást vezetett végig a Lukácsháza, ezzel megszerezte a vezetést. A második játékrészben is a hazaiaknak volt több helyzete, de mindössze egyenlíteni tudtak, fordítani nem. A Bük rossz helyzetkihasználása miatt osztozkodni kényszerült a pontokon.

Egyházasrádóci SE–Táplán SE 4–0 (0–0).

Egyházasrádóc, 120, v.: Szabó I. Z.

Egyházasrádóc: Gáspár – Kenesei, PÉTER, Szendrődi, MOLNÁR L., Balogh A. (Halász), Németh K., FARKAS P. (Puhr), MÉSZÁROS, Molnár G., Molnár I. (Simon). Edző: Simon Attila

Táplán: Molnár D. – Stieber, Vidák, Mikovics (Balázs), Németh B., Jantos, Manganelli, Huszár, Nagy K., Polgár, Versegi. Edző: Borbás János

Gólszerzők: Farkas P. (3), Halász.

A szezonnyitón az újonc, ám rutin dolgában jobban álló Táplánt fogadta az Egyházasrádóc. Az első félidő első felében a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, utána lábra kapott a vendég is, de így is döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok. A második félidőben lendületesebb futballt mutatott a házigazda, és hamar eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

Vasvár VSE–Sárvár FC 1–5 (0–1).

Vasvár, 80 néző, v.: Németh T.

Vasvár: Tóth K. – Bíró, Markó, Berta, Elekes, Smolczer (Szücs), Réfi, Pálla (Nagy J.), Gotthárd (Hantó), Czövek, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István

Sárvár: Viganó – Kovács Bá. (Vass), Horváth A., Fider (Tóth L.), Tokaji, Illés (Fülöp), Potyi, Kovács Be., Szabó B., Szemes (Ódor), Csákvári (Czöndör). Edző: Haraszti Zsolt

Gólszerzők: Markó, ill. Tokaji (2), Illés, Potyi, Ódor.

Hamar vezetést szerzett a sárvári együttes, de ezután teljesen egyenrangú ellenfél lett a Vasvár. A második félidő elején egyenlíteni tudott a hazai csapat, majd a vendég kapus bravúrral védett, így döntetlen maradt az állás. Az utolsó húsz percben több értelmetlen hibát vétett a házigazda, ezt a sárváriak kihasználták és elvitték a 3 pontot Vasvárról.

Körmendi Football Club–Haladás VSE – Zanati SE 1–1 (0–0).

Körmend, 100 néző, v.: Kondor T.

Körmend: BALOGH Á. – Zsoldos (Török), LAKOSI, Buti, Köntés (Németh B.), Sály, Majtényi, LÁSZLÓ, HORVÁTH N. (Tompa), Sipos, Majczán (Krajczár). Edző: Kurucz Ádám

Haladás-Zanat: Luisser – Buzás (Németh E.), Szőts (Németh G.), Varga Cs., Perger (Bódi), Pap, Ferencz, Szenczi, Iván (Maráczi), Péter, Nagy B. Edző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Sipos, ill. Ferencz.

Kiállítva: Majtényi (77., Körmendi Football Club).

A szezon első mérkőzésén nem kímélték egymást a csapatok és nagy iramban kezdték a találkozót. Az első félidőben meddő zanati mezőnyfölény mellett csak egy-egy alkalommal forogtak veszélyben a kapuk, de gól nem született. A második játékrészben megszerezte a vezetés a hazai csapat, de az öröm nem tartott sokáig, mert két perc elteltével egalizált a vendég. Végül egy küzdelmes, taktikus mérkőzésen igazságos eredmény született.